Hira gören herkesi duygulandırdı!

Çorum'da yaşayan 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi Hira Demir, "Saçım saçın olsun" kampanyası kapsamında kestirdiği saçlarını, lösemi hastası çocuklar için peruk yapılmak üzere bağışladı.

Hira gören herkesi duygulandırdı!
Hira gören herkesi duygulandırdı!
GİRİŞ 09.11.2018 16:05 GÜNCELLEME 09.11.2018 16:10
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Hira Demir, geçen yıl Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla medyada yer alan haberlerden, bu hastalar için saç bağışı kampanyaları düzenlendiğini öğrenince ailesine kendisinin de bunda yer almak istediğini söyledi. 

 

 

Anne ve babasının onayının ardından Hira'nın bir yıl boyunca uzattığı saçları, kentteki bir kuaför salonunda kesilerek peruğa dönüştürülmek üzere İzmir Profesyonel Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Derneğine (İZKUDER) gönderildi. 

Hira, beraberindeki babası Gazi Demir ve saç kesimini yapan kuaför, daha sonra maske takarak Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla bu hastalığa dikkati çekti. 

 

 

Hira Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lösemi hastası arkadaşlarına saçını bağışlamak için bir yıl beklediğini, sonunda amacına ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. 

Saç bağışına babasının desteğiyle karar verdiğini belirten Demir, "Arkadaşlarım arasında saçını bağışlayan yok. Bu konuda arkadaşlarıma örnek olacağım. Umarım daha çok kişi saçını bağışlar." dedi. 

Erkek kuaförü baba Gazi Demir de kızının geçen yıl televizyon izlerken çocukların saçlarını kestirerek lösemili hastalara bağışladığını gördüğünü, kendisine bunun nedenini sorduğunu aktardı. 

Bu konuda bilgi verdiği kızına birkaç video izlettiğini kaydeden Demir, "Bunun üzerine kızım, saçlarını bağışlamaya karar verdi. Bu yılki Lösemili Çocuklar Haftası için saçlarını uzatarak bir yıl bekledik. Bu saçlar, lösemili bir yavrumuza peruk olacak." ifadesini kullandı. 

Kızının bir yıldır neredeyse her gün kendisine "saçının ne zaman kesileceğini" sorduğunu dile getiren Demir, eşinin de kampanyaya katılmak istediğini ancak saçının kısa olması nedeniyle bunun gerçekleşmediğini kaydetti. 

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • ABDULLAH 6 ay önce Şikayet Et
  Allah doğru bildiklerinin yolundan ayırmasın. Ve bütün insanlara bulaşsın bu güzel düşünceler. İnşallah.
  Cevapla
 • Salih 6 ay önce Şikayet Et
  Keşke dünyayı çocuklar yönetse
  Cevapla
 • Halil 6 ay önce Şikayet Et
  Boşuna demiyoruz dünyayı çocuklar yönetsin diye...
  Cevapla
 • Ali Bey 6 ay önce Şikayet Et
  Maşallah gerçekten mükemmel bir davranış. Küçük kalbindeki kocaman yüreğini kutlar, herkese örnek olmasını dilerim. Mevlana diyarından sevgililer ile...
  Cevapla
 • vatandas 6 ay önce Şikayet Et
  masaAllah cok tatli, Allah saglik sihhat ,uzun ömür versin güzelim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump yine tehdit etti: Bu onların sonu olur
YSK duyurdu! Bugün açıklanıyor!