Türkiye ve ABD'den ortak açıklama! Taahhüt edildi

Türkiye ile ABD Münbiç Yol Haritası konusunda yıl sonuna kadar hızlandırılmış ve somut ilerleme sağlanmasını taahhüt etti.

Türkiye ve ABD'den ortak açıklama! Taahhüt edildi
Türkiye ve ABD'den ortak açıklama! Taahhüt edildi
GİRİŞ 07.12.2018 17:11 GÜNCELLEME 07.12.2018 17:53
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Türkiye-ABD, Suriye’nin egemenliği, bağımsızlığı, birliği ve toprak bütünlüğüne olan bağlılıklarını teyit etti ve Suriye ihtilafına BM Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı kararıyla uyumlu bir siyasi çözüm bulunması sürecinde sürdürülebilir ve geri döndürülemez ilerleme sağlanmasının öneminin altını çizdi. 

 

 

Türkiye-ABD Suriye Çalışma Grubu'nun 3'üncü toplantısı neticesinde taraflar, Suriye konulu Çalışma Grubu toplantılarının daha sık aralıklarla düzenlenmesi konusunda mutabık kaldı. Yüksek Düzeyli Suriye Çalışma Grubu’nun müteakip toplantısının en geç Şubat 2019’a kadar Washington'da yapılması kararlaştırıldı. 

 

 

 

ETİKETLER
ortak açıklama
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Hakk 5 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş bu konu artık kabak tadı vermeye başladı. Türkiye bir an önce karar vermeli. Ya Rusya'yla, yada abdile yola devam etmeli. Türkiye'nin iki qanadı aynı anda yürütmesi kötü sonuçlar doğurabilir.
  Cevapla
 • hemmetw 5 ay önce Şikayet Et
  Şimdiye kadar neyi vaadetti de yerine getirdi bu terörist devleti? Hep oyala taktiği. Biz de inanmış gibi görünmüş oluyoruz. Sonra da ne yapalım, söz verdi, yerine getirmedi, içerikli yakınma demeçler...
  Cevapla
 • cumali 5 ay önce Şikayet Et
  adamlar resmen alay ediyor bizimle
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Yada hepsi birden biz vatandaşlarla alay ediyorlar.
  Cevapla
 • cangiz 5 ay önce Şikayet Et
  kandırmaca oyalamaca.yıl sonuna kadar munbıcten pkk lılar cıkacakmı sankı.yıl sonu abd den bır heyet daha gelır sureyı 3 ay daha uzatır sonra bır heyet daha gelır onlarda uzatır sonra bı bakmıssın abd surıyede pkk devletıkurmus
  Cevapla
 • kemals 5 ay önce Şikayet Et
  aynı nakarat...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MHP lideri Bahçeli'den partisine İstanbul ve HDP talimatı
Binali Yıldırım müjdeyi verdi! O iş tamamdır hayırlı olsun