Türkiye'ye destek: Bunu asla unutmayacağız!

Malatya’da yaşayan Suriye’nin Abraz aşireti üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fırat Nehri'nin doğusuna askeri harekat yapılacağı açıklamalarını desteklediklerini açıkladılar.

GİRİŞ 16.12.2018 14:36 GÜNCELLEME 16.12.2018 14:59
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Malatya'nın Beydağı Mahallesi'nde yaşayan Suriyeli vatandaşlar, Suriye’de Fırat Nehri'nin doğusuna düzenlenmesi planlanan askeri harekata destek açıklaması yaptılar.

 

 

Suriye'deki Abraz aşireti adına açıklama yapan Muhammed Ahmet El Mişel, Türkiye'ye kendilerine sahip çıktığı için teşekkür ederek, ''Türk milletine, hükümetine ve Cumhurbaşkanına, Suriyelilere vermiş oldukları destekleri ve yardımları için teşekkür ediyorum. Türk milleti bize çok yardım etti. Evlerini açtılar, tüm kapıları bize açtılar. Hiçbir ülke Türkiye’nin yardım ettiği gibi yardım etmedi. Sınırı açmak için, hastaları almak için bize her türlü imkanı sundular. Suriye halkı bu yardımlarını asla unutmayacak'' dedi.
  
Türkiye halkına minnettar olduklarını dile getiren Mişel, ''Türkiye’nin Münbiç ve Fırat'ın doğusuna yapacağı olası harekatı destekliyoruz. Biz işgal altındaki Halep ve çevresinin de kurtarılmasını ve Suriye'de cezaevlerindeki yakınlarımızın da kurtarılmasını istiyoruz'' diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
suriye aşiretler
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  bizde sizden kurtulmak istiyoruz
  Cevapla
 • Ferman 7 ay önce Şikayet Et
  burdan diyorum rahat yasamak istiyorsan topraklarinizi türkiye ile birlestirin böyleçe iç kimse size musalat olamaz
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 7 ay önce Şikayet Et
  Rabbul Alemin Müslüman ordumuzu ve mücahid kardeslerimizi korusun ve muzaffer eylesin.Amin.
  Cevapla
 • Vatansever 7 ay önce Şikayet Et
  Hep nedense kurtarılmasını istiyorlar bi bizde yardım edelim demiyorlar nasıl iştir bu malatyada koca aşiret oturacağına erkekleri gitsede ösoya katılsa nasıl olur acaba ? Biz kurtaralım elimizle yerleştirelim destek çıkalım bizim çocuğumuz açken karınlarını doyuralım evlerini yapalım iş imkanı sunalım bunlar kendi ülkelerinde kara ordusu görevi görmesin ne güzel iş
  Cevapla
 • Usta 7 ay önce Şikayet Et
  Alın silahınızı gidin ülkenizi koruyun. Boş laf yapmayın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fuat Oktay, dev iş birliğinin detaylarını açıkladı
Bakan Soylu açıkladı! Tüm Suriyeliler gönderilecek mi?