e-Devlet’te girdi, hayatının şokunu yaşadı!

Antalya’da satış elemanlığı yapan Mustafa Çay, yılbaşı öncesi daha önce kafe işletirken iş yaptığı dünyaca ünlü bir içecek firmasından isim benzerliği sebebiyle gelen icra dosyasıyla hayatının şokunu yaşadı. Durumu araştıran Çay, borcun Ankara’da kendisiyle aynı isme sahip işletmecinin olduğunu anladı.

e-Devlet’te girdi, hayatının şokunu yaşadı!
e-Devlet’te girdi, hayatının şokunu yaşadı!
GİRİŞ 11.01.2019 13:45 GÜNCELLEME 11.01.2019 13:48
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Antalya’da bir çocuk babası Mustafa Çay (38), 27 Nisan 2016 yılında kafe işletmeye başladı. Bir içecek firmasıyla daha önce çalışan ve kafesini 31 Mayıs 2017'de kapatan Çay, özel bir şirkette satış elemanı olarak çalışmaya başladı. Yılın son günü ailesiyle birlikte evinde yılbaşı planları yapmaya başlayan Çay, 30 Aralık 2018 günü internet üzerinden girdiği e-Devlet’te şahsına ait icra olduğunu görünce neye uğradığını şaşırdı.

 

 

İcranın detaylarını inceleyen Çay, Ankara’da kendisiyle aynı ismi taşıyan bir işletme sahibinin soğutucu aldığı ve borcunu ödemediği gerekçesiyle kendisine 4 bin 299 liralık icranın olduğunu gördü. Olayı eşi, annesi ve babasıyla paylaşan talihsiz adam, ailesinin tepkisiyle karşılaştı. Yılbaşı zehir olan Çay, 2-3 gün sonra posta yoluyla İstanbul Anadolu 19. İcra Müdürlüğünden gelen icra ihbar makbuzunu görünce soluğu adliyede aldı.

"BEN OLMADIĞIMI DAFALARCA ANLLATTIM, İNANMADILAR"

 

 

Ankara’da belirtilen adreste hiç bulunmadığını savunan Çay, icranın içeriğinde soğutucudan kaynaklanan bir borç olduğunu ve şirket yetkililerinin borca ilişkin kendisine sert tavır sergilediğini ileri sürdü. Çay, "Ankara’da hiçbir zaman ikamet etmedim ama kendileri alacaklarının olduğunu, evime icra getireceklerini ve maaşıma icra koyacaklarına kadar çok sert bir tavır sergilediler. Bu işin bana ait olmadığını onlara defalarca kez anlattım ama inanmadılar" dedi.

"PSİKİLOJİM BOZULDU"

Ardından icra açan şirketin avukatları tarafından telefonla tekrar arandığını belirten Çay, "Kendilerinin çok büyük bir hata yaptıklarını, faturayı yanlış kişiye kestiklerini beyan ettiler. Özür diliyorlar ama bu yetmeyecek. Yaklaşık bir haftadır psikolojim bozuldu. Şu anda 4 bin 299 lira icra dosyası bulunuyor ve günlük faiz işletiliyor. Ellerinde benim kimlik numara ve vergi numaramı kullanarak kesmiş oldukları faturalar da var. Ben de itirazlarımı yapacağım" diye konuştu.

"KENDİMİ AKLAMAK İÇİN BURADAYIM"

"Dünyaca ünlü bir içecek firması böyle bir hatayı nasıl yapar" diyen Çay, e-Devlet’te borcunun halen gözüktüğünü ve bu olaydan ötürü ailesiyle sorunlar yaşadığına dikkat çekerek, "Ben eşime, anneme ve babama karşı çok mahcup durumdayım. ‘Neden böyle bir icra geldi’ diye soruyorlar. Kendimi aklamak için adliyeye geldim. Ben 30 Aralık 2018 tarihinde e-Devlet'e girdiğim zaman tesadüfen gördüm. O andan itibaren psikolojimiz bozuldu. Yılbaşı için planlarımız vardı, onları iptal ettik. Eşimin doğum günü de yılbaşındaydı, ona bir sürpriz yapacaktım ama suçlu duruma düştüm. Eşimle de tartışma yaşadık. Hem yılbaşına kötü giriş yaptık, hem de eşimin doğum gününü kutlayamadım" dedi.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Okuöğren 6 ay önce Şikayet Et
  Tebliğ aldınmı, adliyeye git muhabere bürosundan elinle yazdığın itiraz ediyorum benim borcum yok diyorsun. Bu kadar. Yedi gün içinde ilgili yere yolla tebligat nerden geldiği belli.
  Cevapla
 • Haluk 6 ay önce Şikayet Et
  Her işte bir hayır vardır eğer doğruysa aileni tanımış oldun.
  Cevapla
 • Hangi marka 6 ay önce Şikayet Et
  Paylaşın hangi marka olduğunu bizde üstümüze düşeni yapalım. Almayız aldırmayız.
  Cevapla
 • Selim 6 ay önce Şikayet Et
  Benim başıma da geldi. E-haciz mi ne . Ben durumu hisselerimi satamazken öğrendim (Hissemi ben neden satamıyorum diye sorunca öğrendim). Sorun o zaman isim soyada bakılarak yapılan bir işlemden kaynaklanmıştı. TC kimlik no ne için vardı? Git gel , git gel. Benim bir kabahatim yokken kendim için uğraşmak zorunda kaldım. Beceriksizlerin hatasını düzeltmek için uğraştım.
  Cevapla
 • Türker Devrekli 6 ay önce Şikayet Et
  tc kimlik nr. ne icin bireyleri bir birinden ayirt etmek için degilmi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası faizde sürpriz yapabilir! İşte beklenti...
Yarım saatte 3 ülkenin savaş gemisi geçti! Dikkati bu gemi çekti...