Abdullah Ağar'dan çok konuşulacak açıklama!

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Milli Savunma Bakanı Akar’ın komutanlar ve MİT Başkanı Fidan ile Suriye sınırında bu sabah yaptığı toplantıyı, aynı saatlerde gerçekleşen Çavuşoğlu-Pompeo görüşmesini ve İdlib’te yaşanan çatışmaları 24TV’ye değerlendirdi.

Abdullah Ağar'dan çok konuşulacak açıklama!
Abdullah Ağar'dan çok konuşulacak açıklama!
GİRİŞ 13.01.2019 06:33 GÜNCELLEME 13.01.2019 07:25
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Suriye sınırında kritik toplantıda neler konuşuldu? İdlib’te neler oluyor? Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun ABD Dışişleri Bakanı ile telefon diplomasisi ile gelinen son durum nedir? ABD’ye gidecek Türk heyeti sonrası Suriye’de süreç nasıl gelişecek? Türkiye 31 Mart yerel seçim sürecine girmişken, Suriye’deki gelişmeleri de yakından takip ediyor

 

 

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, sahada yaşanan gelişmeleri ve Türkiye'nin yoğun diplomasi trafiğini 24TV'ye değerlendirdi.

FIRAT'IN DOĞUSUNA HAREKAT NE ZAMAN YAPILACAK?

 

 

Askeri yığınağın %95’e ulaştığına dikkat çeken Ağar, İdlib, Münbiç ve Fırat’ın doğusu için diplomasi trafiğinin ve askeri hareketlilik ile birlikte yaşandığını söyledi. İdlib’te son yaşanan çatışmaların bölgede hareketlenmeye neden olduğunu belirten Ağar, Türkiye’nin İdlib’e de müdahalede bulunabileceğini, bunun için toplantı yapıldığını sözlerine ekledi. 

TÜRKİYE SERT GÜCÜ KULLANMAK ZORUNDA KALACAK MI?

Mattis, ABD'nin çekilme sürecini başlatması sonrasında çok fazla gelişme olduğuna ifade eden Ağar, Trump’ın son açıklamasının olumlu olduğunu sözlerine ekledi. Türkiye mutlaka bir şey yapacak diyen Ağar, "Bununla alakalı muhakeme yapıldı, konjonktüre göre adım atılacak." dedi.

YORUMLAR 12
 • Yavuz 8 ay önce Şikayet Et
  Artık temizlik başlamalıdır.
  Cevapla
 • adem 8 ay önce Şikayet Et
  plan sadece suriye değildir mekke medine de dahildir zafer yakındır inşallah bu na hazır olun
  Cevapla
 • yusuf 8 ay önce Şikayet Et
  Inşallah bu son olur vede bütün pkk ypg ne kadar terörist varsa inşallah hepsi geberir yok olur Türkiye çıkmasın orda kalsın kurdardigimiz yerlerde zaten oralar hepsi ata toprağı Osmanlı toprakları torunları olarak bize düşer bütün yabancılar defolun gidin
  Cevapla
 • mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Ülkemiz adına hayırlısı neyse o olsun Allah askerimız korusun Muzaffer eylesin yolları açık olsun sağ gidip selametle dönsün ler inşallah düşmanın kalbine korku dostlara yardimci olsunlar
  Cevapla
 • Gazi 8 ay önce Şikayet Et
  Ortadoğu Ortadoğuluların egemenliğine geçesiye kadar tüm bölge halkı top yekün hem masada hem sahada mucadele edilmelidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MİT tespit etti, emniyet yakaladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hazırlıklarımız tamam!