Teslim olan PKK'lı: Bu yüzden herkes kaçıyor...

Eli kanlı terör örgütü PKK'ya katılıp iki yıl sonra güvenlik güçlerine teslim olan kadın terörist J.F, "Örgüt şu anda kendi içinde bitiyor. Çok ölümler olduğu için artık kimse örgütte kalmak istemiyor ve kaçıyor. Dışarıdakiler de 'Madem herkes kaçıyor, biz niye katılalım' diyerek geri duruyor." dedi.

GİRİŞ 19.01.2019 11:59 GÜNCELLEME 19.01.2019 12:13
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Terör örgütü PKK'ya katıldıktan iki yıl sonra pişman olup güvenlik güçlerine teslim olan kadın terörist J.F, örgütün canlı bomba eylemlerinde kullanmak üzere nasıl "fedai" topladığını ve örgütün çirkin yüzünü AA muhabirine anlattı. 

 

 

Kadın terörist J.F, örgüte ailesinden gördüğü baskılar nedeniyle katıldığını söyledi. 

Ailesinin okumasına izin vermemesinin dağa çıkmasında önemli rol oynadığını belirten J.F, şöyle konuştu: 

 

 

"Dağa çıktıktan sonra 40 gün silahlı ve ideolojik eğitim aldık. Tüm yeni katılanlar bu eğitimi alır. Örgütte eskiler el üstünde tutulur. Ben kararsızdım, eve gitmek istiyordum. Beni kaçabilir, bizi ele verebilir diye sürekli savaşa sürmeye çalışıyorlardı. Örgütte sadece yeniler ezilir, eskiler hep en üsttedir, onların sözü geçer, onlar arabaya binebilir. Yeniler ise istediği gibi davranamazlar, istediği şeyleri alıp yiyemez, giyemez. Yöneticiler hep marka spor ayakkabı giyer. 'Kararsız olanları savaşa süreceğiz, madem eve gitmek istiyorlar, bize yük olmasınlar.' şeklindeki tabirlerin geçtiğine şahit oldum."

Terör örgütünün erkekleri kadınlardan üstün gördüğüne dikkati çeken J.F, "Kadınları ezme, eşya gibi kullanma türü uygulamalar var. Bir ilişki durumu ortaya çıktığında kadının silahı alınır ve cezalandırılır, erkek ise serbesttir." ifadelerini kullandı.

J.F, pişman olan örgüt mensuplarının tehdit edilip dağda tutulduklarını belirterek, bu nedenle gençlerin öldürülme korkusuyla örgütten kaçamadıklarını dile getirdi.

''ÇATIŞMADA YÖNETİCİLER KAÇIYOR, DİĞERLERİ ÖLÜYOR''

Kararsız teröristlerin "ajan" olarak görüldüğüne işaret eden J.F, şunları kaydetti: 

"Koşullar iyi değildi. Fiziksel ve psikolojik olarak zor zamanlar yaşadık. Mesela önümüzde aşmamız gereken koca bir dağ var. Yavaş yürüdüğümüzde 'Sen bizi vurdurmak mı istiyorsun, sen devlet ajanı mısın ' şeklinde hemen psikolojik baskıyla karşılaşıyorduk. Saha yönetimindekiler gayet rahattır. Mesela şahit olduğum bir olay vardır. Saha yönetimi 10-15 örgüt mensubuyla asker tarafından çembere alınıyor. Saha yönetimindekiler oradan çıkarken orada bırakılan diğerleri ölüyor. 

Beraber katıldığım biri çatışmada ölüyor, ister istemez etkileniyorsun ama ağlama ve üzülmeye kesinlikle izin verilmiyor. Ölüler üzerinden örgütün diğer mensuplarına motivasyon devşiriyorlardı." 

''KATILIMIN AZALMASI ÖRGÜTÜN KENDİ İÇİNDE BİTMESİ DEMEKTİR''

Örgütteki çözülmenin sürdüğünü ve son dönemlerde katılımın oldukça azaldığını belirten J.F, "Bence bu, örgütün artık kendi içinde bile bitmesi demektir. Örgüt şu anda kendi içinde bitiyor. Çok ölümler olduğu için artık kimse örgütte kalmak istemiyor ve kaçıyor. Dışarıdakiler de 'Madem herkes kaçıyor, biz niye katılalım' diyerek geri duruyor." şeklinde konuştu.

Terörist J.F, örgütün canlı bomba eylemlerinde kararsızları ve evlerine dönmek isteyenleri nasıl seçtiğini ise şöyle anlattı: 

"Örgütte bulunduğum dönemde birçok kişi kararsızdı ve örgütten ayrılmak istiyordu. Bundan dolayı örgüt herkesten 'fedai eylem' (canlı bomba eylemi) raporu yazmasını istemişti. Ben bunu bir kez daha hata yapmamak, ailemi bir kez daha üzmemek için yapmak istemedim. Bu raporu yazmadığım için bana ajan denildi."

''TERÖR ÖRGÜTÜ, ÖĞRETMEN OLMA HAYALLERİMİ YIKTI''

Terör örgütü PKK'nın hayallerini yıktığını ve geleceğini elinden aldığını söyleyen J.F, ailesine karşı çıktığı için büyük pişmanlık yaşadığını belirtti. 

Ailesinin yanında olmayı çok istediğini ifade eden J.F, şunları dile getirdi: 

"Okumasaydım, keşke evlenseydim de örgüte katılmasaydım. Ana sınıfı öğretmeni olmak isterdim, hayalimdi. Şu an açık öğretimden okuyorum. Bu hayal de kardeşlerime özlemimden ve çocukları sevmemden gelen istek. Biz bir hayalimizi anlattığımızda, bize hep 'Sen hayalini anlatınca, yanındaki kararsız oluyor, ailesini özlüyor, ailen artık senin için bitti.' derlerdi. Ailemizi özlediğimizi bile söyleyemiyorduk." 

Teslim olduktan sonra güvenlik güçlerinin kendisine nasıl davrandığını da anlatan J.F, "Dışarı çıkıp teslim olduk, güvenlik gerekçesiyle ellerimizi bağladılar ki ben de olsam aynı şeyi yapardım. Teslim olduğumuzda birçoğumuz yaralıydı. Askerlerin, hepimizin kadın ve yaşlarımızın da küçük olmasından dolayı bize karşı hassas davrandıklarını görebiliyorduk. Bu durum askerler yaralarımızı pansuman ederken de geçerliydi. Bize yemek verip gayet güzel davrandılar." diye konuştu. 

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Selin ce 35 8 ay önce Şikayet Et
  Macera için girdim, şartları ağır bi yerim yemedi döndüm diyemiyor da ölümü bahane ediyor. Her okuyamayan sizin gibi dağa mı çıksa Türkiye'nin 7 bölgesinde terör eksik olmaz. Yalan bari söylemeyin hainler
  Cevapla
 • Salih 8 ay önce Şikayet Et
  Olay belli . Pkk lağvedilecek son senaryonun şekillenmesi bekleniyor. YPG Sdg ve diğer isimlerdeki terör örgütü uzantıları yasal zemine oturtuluyor . Bundan sonra işimiz çok zor. Artık dünyada terör örgütü olarak tanınan düşmanımız kalmadı. Eğer akıllı davranabilirsek Esadla tekrardan anlaşıp Rusyayla beraber bu işin içinde kalabiliriz. Yoksa ne Amerika nede Avrupanın Esadın gidip girmemesi
  Cevapla
 • Hasan 8 ay önce Şikayet Et
  Amma yaygara yaptı bunlarda ha. Katıldıkları örgütü önceden bilmiyorlar sanki. Teslim olanları kaçmak istedi diye vurun gitsin. Ama madem devlet desteği alacaksa, gitsin doğuda örgütün karanlık yüzünü vursun halka görevli olarak. En azından onlar gebertmiş olur ondan sonra. Acımayın bunlara lütfen.
  Cevapla
 • Hüseyin 8 ay önce Şikayet Et
  Senin düşündüğünü iyiki devletimiz düşünmüyor...
  Cevapla
 • okan 8 ay önce Şikayet Et
  taviz tavizi getirir. bunları dağa çıkmadan düşüneceksin. ama devlet merhamet ederse kimse düşünmez. terörle ilişkili herkesi as bakalım. katılım olacak mı ? o zaman dağa çıkmadan düşünür ne olacağını. dağda rezil olunca değil. yani dağda rahat olsa terörist olmaya devam edecek. İDAMMMM bunun hayallerini değil de şehitlerimizi düşünmemiz lazım...
  Cevapla
 • Cihan 8 ay önce Şikayet Et
  Önce pkk'ya katıl, insan öldür. Sonra pişmanım af yasasından faydalan...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın gazetecilerle buluşmasında büyük sürpriz!
Venezuela'dan Barış Pınarı Harekatı mesajı!