RTÜK Başkanı istifa ettiğini açıkladı!

RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya'nın, ailesinin sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiği bildirildi.

RTÜK Başkanı istifa ettiğini açıkladı!
RTÜK Başkanı istifa ettiğini açıkladı!
GİRİŞ 22.01.2019 11:49 GÜNCELLEME 22.01.2019 12:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

RTÜK yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yerlikaya, annesinin geçirdiği kalp krizi sonrası hastanede yoğun bakım ünitesinde yaşamını sürdürmesi ve sağlık sorunları olan babasının rahatsızlığının artması sebebiyle 25 Kasım 2015'ten beri yürüttüğü başkanlık görevinden ayrıldı.

"En yaşlı RTÜK üyesi" sıfatıyla Arif Fırtına'nın başkanlığında yarın yapılacak haftalık Üst Kurul toplantısının birinci gündemi, başkanlık seçimi olacak. Kurul üyeleri kendi aralarından başkan ve başkanvekili seçecek. Yerlikaya'nın RTÜK üyeliği ise devam edecek.

İLHAN YERLİKAYA KİMDİR?

1960 yılında Konya’da doğan İlhan Yerlikaya, Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde lisans (1985), Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümünde yüksek lisans (1987) öğrenimi aldı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde doktora (1991) ve İletişim Bilimleri Genel Gazetecilik alanında doçentlik (1997) unvanını aldı.

 

 

13 Temmuz 2005 tarihinde TBMM tarafından RTÜK üyeliğine seçilen Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, 2009-2011 yılları arasında RTÜK Başkan Vekilliği görevini yürüttü. 24. Dönem Parlamento’da Konya Milletvekili olarak görev yaptı. 14 Temmuz 2015 tarihinde TBMM genel kurulunda yapılan seçimde tekrar 6 yıllığına Üst Kurul üyeliğine seçilmiştir.

ETİKETLER
istifa
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • çoban memed 8 ay önce Şikayet Et
  çok geç kalmış, rezaletler olurken, ne yapıyormuş
  Cevapla
 • Mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  istifa etsin tabi, bu güne kadar hiç bir ahlaksızlığa karşı çıkmadı...
  Cevapla
 • selim ileri 8 ay önce Şikayet Et
  onun pasif iş yaşamı sonucunda ekranlarımız şiddetten kandan saçmalıktan geçilmez oldu. inşallah yerine gelecek olan kişi bunları önler.
  Cevapla
 • cengiz beşir 8 ay önce Şikayet Et
  özellikle de şu çukur denen aşağılık yapım bir an önce ortadan kalkar. tüm yaşamım boyunca bu derece kötü ve aşağılık bir yapım daha görmedim, inşallah görmem. sırf serserileri asalakları anlatan bu dizi yüzünden çoluk çocuğumuzun yaşamından endişe eder olduk! bu tür ahlaksız dejenere dizilere dur diyecek kimse yok mu bu ülkede!?
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  inşaallah şu saçma sapan dizilere ve yemek programlarına son verecek türk aile yapısını bozacak yayınlara çeki düzen verecek bir iyi yönetici gelir
  Cevapla
 • izmo 8 ay önce Şikayet Et
  inşallah yerine gelecek yeni başkan umarım türk aile yapısına ters olan ve hala yayında olan tüm dizileri yayından kaldırır ve birde gerçekten milli olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Erdoğan'ndan Akıncı'ya tarihi uyarı! Çarpıcı sözler
Operasyon HDP'yi çıldırttı! HDP'li Koçyiğit nefret kustu