Binali Yıldırım'dan taksicilere ziyaret

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de bir taksi durağını ziyaret etti. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, "Korsan taşımanın her türlüsüne karşıyız" dedi.

Binali Yıldırım'dan taksicilere ziyaret
Binali Yıldırım'dan taksicilere ziyaret
GİRİŞ 23.01.2019 23:03 GÜNCELLEME 23.01.2019 23:03
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, korsan taşımanın her türlüsüne karşı olduklarını belirterek, "Alnının teriyle ekmeğini kazanan esnafımızın yanındayız. Bu şehrin sorunlarını bu şehrin yükünü taşıyanlarla beraber çözeceğiz" dedi.

Sultanbeyli'de bir taksi durağını ziyaret ederek, taksicilerin sorunlarını dinleyen Yıldırım, korsan taksicilerin taksici esnafının emeğine haksız bir şekilde ortak olduğunu ve haksız rekabete yol açtıklarını anlattı.

"Korsan taşımanın her türlüsüne karşıyız. Haksız rekabet oluşturuyor. Alnının teriyle ekmeğini kazanan esnafımızın yanındayız. Bu şehrin sorunlarını bu şehrin yükünü taşıyanlarla beraber çözeceğiz." diyen Yıldırım, taksicilerin vergisini ödediğini, sorunları tam bir dayanışma halinde oldukları taksicilerle çözeceklerini dile getirdi.

Ardından bölgedeki esnafı da ziyaret eden Yıldırım'ın, "Nasıl buldunuz burayı?" sorusuna gazeteciler, "Siz nasıl buldunuz?” karşılığını vermesi üzerine Yıldırım, "Yorum yok” diyerek espriyle yanıt verdi.

Binali Yıldırım, ayrıca hayatını kaybeden sinema oyuncusu Ayşen Gruda için de "Çok değerli bir sanatçıydı, Allah rahmet eylesin. Yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'in eşlik ettiği Yıldırım, eniştesi Mecit Dertli'nin annesi Sultan Dertli'nin Ümraniye Hz. Ali Camisinde kılınan cenaze namazına da katıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • beykozlu 8 ay önce Şikayet Et
  seviyorum bu adamı ya tam mahalleden amca gibi durmuyor mu :)
  Cevapla
 • oflu 8 ay önce Şikayet Et
  Kamyoncularıda ziyaret etmesini bekleriz.
  Cevapla
 • Sinan Şirin 8 ay önce Şikayet Et
  sayın başkanımızın İstanbul servisçi esnafını da ziyaret edip dertlerini dinlemelerini umud ediyoruz en güzel zaman da
  Cevapla
 • Yigit 8 ay önce Şikayet Et
  Keşke su sultanbeyli de ışık kurallarına utmayan taksicilere ceza kesilse taksiciler mobese nin altından rahatca her defasında az da olsa durdukları var ama çoğunda geçiyorlar emniyet bassa cezayı birazcik
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Tarihi kararların ardınan dikkat çeken analiz
Ve tarih verildi, denetim başlıyor! Bakan Soylu uyardı: Çok ağır bedel ödersiniz