PKK, kaçmak isteyen halktan haraç alıyor

PKK/PYD terör örgütünün, Münbiç’ten çıkmak isteyen halktan yüklü miktarda para aldığı arama noktası görüntülendi.

GİRİŞ 27.01.2019 16:25 GÜNCELLEME 28.01.2019 09:23
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Münbiç'ten kaçarak Carablus'a gitmeye çalışan halktan haraç alan terör örgütü, parası olmayanların ise değerli eşyalarına el koyuyor. 

Terör örgütü PKK/PYD’nin baskılarından kaçmak isteyen halk, Münbiç’i terk etmeye devam ediyor. Günde yaklaşık 700 kişinin terk ettiği Münbiç’te kontrolü elinde bulunduran PKK/PYD terör örgütü, halkın bölgeden kaçışını da ranta çevirdi. Terör örgütü, Türkiye’nin Fırat Kalkanı Operasyonu ile güvenli hale getirdiği Carablus’a geçmek için insanların kullandığı tek geçiş yoluna arama noktası kurdu.

 

 

Münbiç’e yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Dadat Kasabasına arama noktası kuran terör örgütü, gençlerin geçişine izin vermezken, kadın, çocuk ve yaşlılardan ise yüklü miktarda paralar alıyor. Parası olmayanların ise değerli eşyaları ile cep telefonları ve araçlarına el konuluyor. 

YORUMLAR 3
 • acı gerçek 6 ay önce Şikayet Et
  kimse kusura bakımasın suriyede kürt bölgeleri oluşturluyor kürtler yavaş yavaş adım adım o bölgelere yerleştirliyor oradaki, sunni nüfus zaten türkiyeye gönderildi.yani her şey saat gibi işliyor
  Cevapla
 • Karabük'lü 6 ay önce Şikayet Et
  İha var ,Siha var niye vurmuyoruz ,neyi bekliyoruz anlamıyorum....pkk nin uç noktaları işte fırsat...vurun yok edin...kimden icazet bekliyorsunuz...?????
  Cevapla
 • Yakub 6 ay önce Şikayet Et
  Yani pkk pyd gelin bizi gebertin diyor. Tamam mesaj alındı. Eşyası çalınanlar hak hukuka inananlar Türkiye'ye ve Öso ya yardım etsinler.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
HDP'li belediye meclis üyesi bu sözlerle istifa etti
Bakan Akar duyurdu: Faaliyetlere başladık