Nike'ın logosuna Müslümanlardan büyük tepki: Kaldırın onu!

Amerikan spor giyim markası Nike'ın piyasaya sürdüğü yeni spor ayakkabı modelinin altında Arapça "Allah" yazısını andıran bir logonun kullanılması Müslümanların tepkisine yol açtı.

Nike'ın logosuna Müslümanlardan büyük tepki: Kaldırın onu!
Nike'ın logosuna Müslümanlardan büyük tepki: Kaldırın onu!
GİRİŞ 30.01.2019 21:38 GÜNCELLEME 30.01.2019 21:47
Bu Habere 209 Yorum Yapılmış

"Change.org" adlı internet sitesinde başlatılan kampanyada Nike'ın yeni Air Max serisinin altına yerleştirdiği logolarda Arapça "Allah" yazısını andıran simgeler olduğuna dikkat çekildi.

 

 

14 BİN İMZA TOPLANDI: ÜRÜNLERİ PİYASADAN ÇEKİN VE GERİ ÇAĞIRIN

Nike'a söz konusu seriyi piyasadan çekme ve satılan ürünleri geri çağırma çağrısı yapılan kampanyada yaklaşık 14 bin imza toplandı.

 

 

Kampanyayı başlatan Saiqa Noreen, kampanya sayfasında, "Nike'ın Allah ismini bir ayakkabının üzerinde bulunmasına izin vermesi çirkin ve korkunç. Bu Müslümanlara karşı bir saygısızlık ve oldukça rahatsız edici, aynı zamanda İslam'ı da küçümseyici." ifadesini kullandı.

NIKE'TAN AÇIKLAMA

Öte yandan ABD basınına konuşan bir Nike yetkilisi, söz konusu logonun Air Max markasının bir versiyonu olarak tasarlandığını vurgulayarak, "Nike, tüm dinlere saygılıdır ve bu konudaki endişeleri ciddiye alıyoruz. Söz konusu logo, Air Max markasının stilize edilmiş bir sunumu olması için tasarlandı. Buradaki tek amaç Air Max markasını yansıtmak." görüşünü paylaştı.

1997 YILINDA YİNE YAPMIŞLARDI

Nike, 1997'de piyasaya sürdüğü bir ayakkabı serisinde de benzeri bir eleştiri ile karşılaşmış ve ürünlerin satışını durdurmuştu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
skandal
YAZDIR
YORUMLAR 209
 • Bu ürünü almayın 3 ay önce Şikayet Et
  Ayakkabının altında airmax yazacağına aimax yazıyo r harfini m nin içine saklamışlar dikkat ederseniz. Eğer amaçları airmax yazmak olsaydı r harfini m harfinin içine saklamazlardı. BU AYAKKABIYI SAKIIN AMA SAKIN ALMAYIN!!!!! Müslüman olan bu ayakkabıyı almaz.
  Cevapla
 • Doğulu 9 ay önce Şikayet Et
  Yüce Allah onları önce hidayet nasip etsin eğer asilerden iseler kendi kahhar ismiyle kahru perişan etsin kahrolsun emperyalizm
  Cevapla
 • Nuri çınarbay 9 ay önce Şikayet Et
  Benim için nike sayfası kapanmıştır. İnşallah bütün Müslümanlar için de öyle olur
  Cevapla
 • Celal 9 ay önce Şikayet Et
  Siyonist sermaye. İnsanların marka merakı nedeniyle bunları hem pahalı satıyorlar, hem de subliminal yoldan müslümanların kutsallarıyla alay ediyorlar. Almayın. Para verip bunlara destek olmayın.
  Cevapla
 • demir ersoy 9 ay önce Şikayet Et
  Bu alçaklar bunu kaçıncı defa yapıyor Müslümanlar da hemen unutuyor bunların markalarını kullanıyor bu kafir ataist markanın hiçbir ürünü Allah a inanan hiç bir insan kullanmamalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Türkiye'den ABD ve Rusya'ya uyarı: Çağrımızı yineliyoruz
İran'ı bekleyen büyük tehlike! İdam sesleri yükselmeye başladı