Başkan Erdoğan uyardı: Her an gelebilirim...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul Sandık Başkanları Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. "AK Sandık adını verdiğimiz yazılımla, tüm noktaları koordine etme ve izleme imkanına sahibiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'da bulunduğum günlerde yürütülen çalışmaları görmek için her an bir irtibat noktasına gelebilirim" dedi.

GİRİŞ 10.02.2019 16:39 GÜNCELLEME 10.02.2019 18:24
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları; 

 

 

Buradaki manzara hem İstanbul'un büyüklüğünü hem de AK Parti'nin gücünü göstermesi açısından çok önemli. Seçimlerde Türkiye genelinde 195 bin sandıktai İstanbul'da ise yaklaşık 31 bin sandıkta oy kullanılacak.  İstanbul'daki 10,5 milyon  seçmenin yaklaşık yüzde 21'i AK Parti üyesidir. 280 binin üzerinde sandık görevlimiz olacak. Seçim günü herkesten önce sandığa gelecekler. Sabah kimse gelmeden görevlilerimiz sandıkta olacak. 

Ana kademe, kadın kolları, gençlik yeni üye kaydı yapmaya önem vermelidir.  Mevcut üyelerimizin yakınlarından başlayarak tüm seçmenleri partimize üye olmaya davet etmeliyiz.  İstanbul'un 959 mahallesinde 800 AK Parti irtibat noktaları kurduk. Bir gece ansızın arayabilirim. İstanbul'da bulunduğum günlerde çalışmaları yerinde görmek için her an bir irtibat noktasına gelebilirim. AK sandık adını verdiğimiz bir yazılımla bu noktaları her an izleme imkanına sahibiz. 

 

 

Aydın'da Cumhur İttifakı olarak seçime gidiyoruz. Dün yaptığım miting en muhteşem olanıydı. Türkiye'de istisnasız tüm seçim sandıklarında sandık kurulu üyesi bulundurma hakkına sahip tek parti AK Parti'dir.

Belediyelerde yönetim tecrübesi kazanmış kadrolar AK Parti'dedir. Sandığı sağlam tutmazsak emeğimizin heba olmasını engelleyemeyiz. Ne kimsenin tek bir oyuna tenezzül edeceğiz, ne de tek bir oyumuzun ziyan olmasına izin vereceğiz. İsmi adalet ile başlayan bir partinin mensupları olarak bu mücadeleyi en başta sandıkta vereceğiz. Sandıkta hile CHP'nin siyaset tarzıdır. 

''İLLET İTTİFAKINA EN GÜZEL CEVABI CUMHUR İTTİFAKI VERECEK''

Sandığa sıkı sahip çıkmak konusunda en çok size güveniyorum. 15 Temmuz'da darbe yapanlara karşı Cumhur İttifakı kurulmuştur. CHP'nin yanında Kandil'deki terör örgütünün desteklediği HDP, bir yanında adı İYİ olan bir parti var, Saadet Partisi var. Tankların korumasında Bakırköy Belediyesi'ne gidiyor. Bizim yanımızda millet var, Cumhur var. Ne yaparsanız yapın 31 Mart akşamı bu zillet ittifakına, bu illet ittifakına Cumhur İttifakı en güzel cevabı verecektir.

200 gramlık Rize çayını sandık kurullarımız seçmen listelerine ulaşarak ikram edecek. Bir de kenevirden yapılmış torbamız var. Rahmetli anam evde file dokurdu. Naylon poşetler toprakta erimiyor. Ama biz kenevirden üretilmiş poşetle halkımıza gerçek bir çevreci bir parti olduğumuzu göstereceğiz. 

''SANDIK NAMUSTUR''

Demokrasilerde sandık namustur. Sokaklarda demokrası havariliğine sorununlar sandık başında faşist kesiliyor. Sandığa sahip çıkmanın yolları, yöntemleri hem siyaset gelenceğimizde hem de hukumuz belirtilmiştir.

Sandık görevlileri oy verme işleminde en az 1 saat önce görev yerlerinde olmalıdır. Sandıklar kapandıktan sonra oy torbalarının seçim kurullarına götürülmesine arkadaşlarımız nezaret edecektir. Oy verme işlemi sürerken yaşanabilecek tüm olumsuzluklara sandık kurulu üyelerimiz anında müdahalede bulunacaktır.

Sandık müşahitleri sandıkları asla yalnız bırakmayacaktır. Gerektiğinde itirazları yazılı olarak kayda geçirin.

Seçmen oyunu kullanıyor. Sandık zabıtları ilçeye gider, bu zabıtların birleştirildiği tutanak var. İşte orada bir rakamla oynandığında değişiyor. 1989 yerel seçiminde Beyoğlu'nda belediye başkanlığını böyle kaybettim.

''YAŞI ELVERMEYENLERE BUNU İYİ ANLATMAMIZ LAZIM''

Sandıktan çıkan irade ne olursa olsun bizim için değerlidir. 31 Mart'ta İstanbul'da güzel bir neticeye ulaşacağız. Bu şehrin nereden nereye geldiğini çok iyi biliyorum. Yaşı elvermeyenlere bunu iyice anlatmamız lazım. Bu seçimde Bakırköy'ü de almamız lazım. Bakırköy'ün AK Parti belediyeciliğini görmesi lazım. Beylikdüzü'nde bile arka mahallelerinde çöp yığınları var. Beylikdüzü bunun hesabını herhalde soracaktır.

YORUMLAR 14
 • sezai 8 ay önce Şikayet Et
  yaşı elvermeyenler mesela tanzim satışları bilmezler... zam gelecek diye stokçuluk ayuka çıkınca kurulmuş o tanzimi bilmezler mesala ama öğrenecekler bu gidişle... :)
  Cevapla
 • emre 8 ay önce Şikayet Et
  Pendik adayı fiyasko mevcut başkanla devam etmeliydi
  Cevapla
 • efe 8 ay önce Şikayet Et
  EYT çözüm bekliyor.
  Cevapla
 • KAPAK 8 ay önce Şikayet Et
  Yoktur mazimde zulme teslim olan Fatih olur, Mehmed olur her doğan Kutlu sevgiliden emanet duan Dün Ertuğrul bugün Tayyip Erdoğan Şimdi hasat vakti Milletin devamdır akdi Birlik olmanın tam vakti Haydi Türkiye Milletinin lideridir Erdoğan Şahlanır sen dik durdukça bu vatan Varlığını müjdeler senin atan Razı olsun senden her dem Yaradan
  Cevapla
 • alperen 8 ay önce Şikayet Et
  4b ye kadro istiyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Terör örgütü YPG/PKK'dan ABD'ye DEAŞ oyunu!Trump daha önce açıklamıştı
Öcalan 'manevi oğlum' demişti! Trump'tan bir Türkiye skandalı daha