Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya metrobüs müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya metrobüs müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya metrobüs müjdesi
GİRİŞ 11.02.2019 22:22 GÜNCELLEME 11.02.2019 23:33
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Sincan ilçesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle yaptığı konuşmada Erdoğan, Ankara'da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini belirtti.

 

 

Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak. Raylı sistemler, artı metrobüs..." ifadesini kullandı.

Sohbet sırasında genç bir kızın "Kaygılarımız var, ileride ne olacağız, iş konusunda olsun, her alanda?" sorusuna Erdoğan, "Nitelikli elemana iş kesinlikle var. Nitelikli olmayanda sıkıntı var. Bizim öyle şehirlerimiz var ki eleman bulamıyorlar. Örneğin Gaziantep. Kayseri de aynı şekilde, eleman bulamıyorlar. Böyle Türkiye'de birçok şehirlerimiz var." cevabını verdi.

 

 

Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin öğretmen aldığını hatırlatarak, "Bütün mesele nitelik." dedi.

Hafta sonları okullardaki takviye kurslarına işaret eden Erdoğan, "Milli Eğitim Bakanlığımız yeni bir düzenleme yapacak. A okulundaki öğrenci B veya C okulunda hafta sonu takviye kursuna gidecek. Oradaki öğretmenler onlara ders verecek. Kendi öğretmeni ona ders, takviye kursu vermeyecek. Bunun hazırlıkları yapılıyor. Aynı benzer şeyden buralarda da millet kıraathanelerinde rehber öğretmenler olarak böyle bir şey yapılabilir, o da bir takviyedir." şeklinde konuştu.

ETİKETLER
müjde
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • bus 9 ay önce Şikayet Et
  şu an metro büs istanbula yetmiyor metro büse binmek ne mümkün metrobüsün altınada metro yaparsanız olur ancak metrobüsler durakda bekliyorum ğazına kada full dolu geliyor binmek mümkün değil e5 in altına metro yapın üste metrobüs allta metro olsun
  Cevapla
 • türk 9 ay önce Şikayet Et
  inşallah Keçiören e gelir ilk olarak....
  Cevapla
 • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  Tebrikler Reis.İcraatların güzel.Öncü Türkiye için yeni nesilin maneviyat ufkunu açıcı projeler bekliyoruz.İnanç itikat noktasında genç beyinleri kazanmak geçmişteki değerlerini öğretmek ileriki kuşaklara liderlik yapabilecek cesaret ve azmi kazandırmak gerek.Güçlü bir toplum malumunuzdur ki manevi değerlerini bilmesinden hayata geçirmesinden geçiyor.Gençliğin kalbini imanla diriltecek önlemler alın.İbadet ve ahlak konusunda aydınlatıcı çalışmalar yapın.Böylelikle suç oranları azalır dini hizmetlere ağırlık verin.Genç ruhların istidatlarını ortaya çıkarmak için azami çalışmalar yapın.Manen güçlü bir milletin karşısında hiçbir güç duramaz.Saygılar....
  Cevapla
 • Mardinli 9 ay önce Şikayet Et
  Allah seni korusun dualarımız seninle başkanım
  Cevapla
 • Mete TÜRK 9 ay önce Şikayet Et
  Ankara Etlik'e de raylı sistem yapılsa iyi olur. Yakın zamanda açılacak olan şehir hastaneleri zaten berbat olan Etlik trafiğini içinden çıkılmaz bir hale sokacak. Bunu yetkililer görmüyor mu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump dedikoduya kızdı, toplantıyı iptal etti
Salona sığmadılar... Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yoğun ilgi