Önce yemin ettirdiler, sonra...

Eskişehir'de FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, komiser yardımcılığı sınavı öncesi örgüt üyelerinin soruları kendilerine gösterdiğini belirterek, "bir odaya sırayla alınarak kendilerine yemin ettirildiği, daha sonra komiser yardımcılığı sınav sorularının projeksiyon cihazıyla duvara yansıtıldığı" itirafında bulundu.

Önce yemin ettirdiler, sonra...
Önce yemin ettirdiler, sonra...
GİRİŞ 07.03.2019 17:04 GÜNCELLEME 07.03.2019 17:04
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuksuz sanık Taner G. ve avukatı ile müşteki Emniyet Genel Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığının avukatları katıldı. 

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen sanık, 2011 yılında Ankara'da gerçekleştirilen komiser yardımcılığı sınavı öncesi görev yaptığı Eskişehir'de sınav sorularını örgüt üyelerinin kendilerine gösterdiğini anlattı. 

Soruların kendilerine verilmesinden sonra örgütün irtibatı kestiğini iddia eden Taner G, şöyle savunma yaptı: 

"Sınavdan bir ya da iki gün önce Hasan K. ile otogarın yanında bulunan bir marketin önüne gittik. Burada Rüştü Ç. ve Mustafa M'yi gördüm. Fehmi isimli kişi araçla geldi ve bizi adliyenin civarındaki bir bekar evine getirdi. Fehmi isimli kişi herkesi tek tek odaya çağırdı. Ben girdiğimde bana yemin ettirdi. Çıkması muhtemel soruları vereceğini söyledi. Daha sonra projeksiyon cihazıyla soruları duvara yansıttı. Yani 2011 yılında komiser yardımcılığı sınavı sorularını örgüt bize gösterdi. Sınavda gösterilen sorulardan çoğu çıktı fakat kaç sorunun birebir aynı olduğunu hatırlamıyorum."

"SORULARI GÖRMENİZ HIRSIZLIK DEĞİL Mİ?" 

Mahkeme başkanının sanığa "Peki soruları görüyorsunuz. Sınavda faydalanıyorsunuz. Belki de size böyle bir imkan tanımasa başkaları emeğiyle komiser yardımcısı olacak. Soruları görmeniz hırsızlık değil mi? Birileri o soruları almak istese milyarlar vermesi gerekebilir. Bunlar size neden bu soruları verip sonra ilişkisini kesti?" sorusu üzerine sanık Taner G, "Haklısınız. Hırsızlık oluyor. Pişmanım." ifadelerini kullandı. 
Mütalaa veren cumhuriyet savcısı, sanığın "dolandırıcılık" ve "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlarından cezalandırılmasını talep etti. 
Mahkeme heyeti, duruşmayı dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için erteledi. 

ETİKETLER
FETÖ
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Emir 7 ay önce Şikayet Et
  Kaç sınavdan elendim hep bu kahvelerin yüzünden
  Cevapla
 • Yakub 7 ay önce Şikayet Et
  Tövbe edenlerin işi ahirete kalmasın inşaAllah. Tövbe etmeyenlerin işi ahirete kalınca Allah'ın cc huzurunda bakalım nasıl hesap verecek! Şimdi mahkeme hakim insanlar huzurunda rahat! Aynen doğru kopya çekmek hırsızlıktır.
  Cevapla
 • zmc 7 ay önce Şikayet Et
  suçlunun suçunu kabul etmesi bir erdemdir saygı duyulur. Allah düşmanın bile merdini versin
  Cevapla
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Allah belalarını versin inşaallah. Yemek yedirmek nasip olmasın inşaallah.Asla savunamam bu tür haksızlığı asla.Ancak,geçmişte komünist,azılı solcuların yaptıkları zulüm ve haksızlıklarıda,(adam kayırma,kendi adamlarını direk atama,sakallı ve bıyıklıları vede zaten başörtülüleri diskalifiye etmeleri ) Müslümanlığa sürülen bu lekelerle örtbas ettiremezzzzz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Tel Abyad'ı silah deposuna çevirmişler!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Münbiç' mesajı