Ufuk Uras'tan dikkat çeken Suriyeli mesajı

Suriyelilerle ilgili özellikle sosyal medyada dolaşıma sokulan yalan dolu ırkçı paylaşımlar ve bazı siyasilerin söylemleri gündemdeki yerini korurken, Eski milletvekili Ufuk Uras Twitter'dan çarpıcı mesajlar yayınladı.

Ufuk Uras'tan dikkat çeken Suriyeli mesajı
Ufuk Uras'tan dikkat çeken Suriyeli mesajı
GİRİŞ 15.04.2019 23:11 GÜNCELLEME 15.04.2019 23:12
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Bolu'da yeni seçilen CHP'li belediye başkanı Tanju Özcan'ın "Suriyelilere yardımı keseceğim" şeklindeki sözleri büyük tepki çekerken, bazı kesimler sosyal medyada bu konu üzerinden bilinçli olarak ırkçı paylaşımlar yaparak, vatandaşları Suriyelilere karşı kışkırtmak üzere çeşitli yalanlara başvuruyorlar.

 

 

Hoyratça sürdürülen bu kampanyaya karşı eski milletvekili Ufuk Uras, sosyal medyada attığı mesajlarla, Suriyelilerin özellikle çocuklarının nasıl bir ruh hali içerisinde bulundukların, gönderilmeleri halinde neyle karşılaşacaklarını irdeledi.

Uras ayrıca, bayramlarda ülkesine giden Suriyelilerin de aslında güvenli bölgelere gittiklerini belirtti.

 

 

UFUK URAS'TAN ANLAMLI MESAJ

Konuyla ilgili kişisel Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Ufuk Uras şunları söyledi:

"SURİYE'YE GİDİP GELENLER GÜVENLİ BÖLGEYE GİDİYORLAR"

"Eşimin gönüllü ders verdiği Suriyeli çocukların birisini yakından tanısaydınız, bu kadar hoyratça kestirip atmazdınız. Suriye'ye gidip gelenler güvenli bölgelere gidiyorlar. Bu çocukları Şam'a, Esad'ın kollarına yollamak, ölüme yollamak demek.

"GÖZLERİNİN ÖNÜNDE AİLELERİNİ VURMUŞLAR"

Bu çocuklara sorduğunuzda hiç biri dönmek istemiyor, hepsi ailelerinden en az bir kişiyi kaybetmiş, gözlerinin önünde vurulmuştur. "Dönsünler canım, bir şey olmaz diyenler, bu ağır travmanın farkında değil. Diyeceksiniz, neyin farkındalar ki bunun olsunlar."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 80
 • YILDIRIM 5 ay önce Şikayet Et
  Vicdan evrensel olmalı, dil din ırk mezhep siyasi görüş vesairelere göre yargılar değişmemeli. keşke öyle olsa yani..
  Cevapla
 • halil 5 ay önce Şikayet Et
  tebrik ederim..Kilicdaroglu ve chpkk belediye baskanlari duysun..
  Cevapla
 • Kahtalı 5 ay önce Şikayet Et
  Allah bütün mazlumların yardımcısı olsun.
  Cevapla
 • Ebubekir 5 ay önce Şikayet Et
  Ben ara sıra tweetlerine bakıyorum Ufuk Bey' in. Sadece şimdi değil, sürekli dile getiriyor Suriye' li mültecilerin çektikleri sıkıntıları, gördükleri horlanmaları... Ufuk Bey' le siyasete bakış açımız çok farklı. Ben Şeriatçiyim; o sosyalist. Ama rahatça söyleyebilirim ki, Ufuk Bey âdil bir insan, dürüst bir insan. İslâm, adaleti ve dürüstlüğü emreder; bu yönüyle Ufuk Bey' le ortak noktada buluşuyoruz. Ve kendisi, Suriye' li kardeşlerimize, kendini (sözde) muhafazakar olarak tanıtan BAZI insanlardan bile daha fazla sahip çıkıyor. ALLÂH selamet versin kendisine...
  Cevapla
 • trk 5 ay önce Şikayet Et
  bravo
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Münbiç' mesajı
ABD Savunma Bakanı: Türkiye'ye karşı bir savaş başlatamayız...