Ecdadın hatırasını ne kadar sökseniz de kökü bizde!

Haber 7 Yazarı Esra Elönü, Bilecik'te CHP'ye geçen yönetiminin Osmanlı izlerini silmesine çok sert tepki gösterdi.

Ecdadın hatırasını ne kadar sökseniz de kökü bizde!
Ecdadın hatırasını ne kadar sökseniz de kökü bizde!
GİRİŞ 16.04.2019 11:35 GÜNCELLEME 16.04.2019 12:26
Bu Habere 150 Yorum Yapılmış

Ne demiştim, bu saatten sonra oy sandıklarını değil, adam sandıklarımızı konuşalım.

Ne yalan söyleyeyim, İstanbul hüznüm henüz dibe çökmedi hala buruk bir tatla güncellenip duruyor içimde. Fatih’in İstanbul’unu zulüm 1453’de başladı diyen zihniyete teslim etme düşüncesi bile kalbime zulüm. Hani çok sevdiğini uğurladıktan sonra belki döner umuduyla kapıyı tam kapatmadığım gibi kalbimi de tam kapatmadım. Fethin dürüstü olacaksın, Bizansın yalancısı değil. Bunu bildim bunu söylerim.

Bu arada içimizdeki gargara şahsiyetli muhterisler için, içindeki çöp suyunu kendi camiasına bulayan “ Ne var canım kaybedildiyse” diyen odun parçalarına bir isim buldum. Hem onursuz hem de omurgasız deme yolu. Kelime ekonomisini bu gibi durumlarda kullanıyorum.  Onurgasızlar!

 

 

İçtiğimiz çayın ya da suyun bile tadı bozuksa tazeleme yolunu seçiyorsak medeniyetin onurlu şehrine nifak tadı değdiyse neden seçim tazelenmesin bunu da sormak gerek! . Hele ki bu şehir takım elbiseli kalaşnikofların dağ mimarlarının arasında pay edilmeye çalışılıyorsa..

Buyrun daha ilk günden Chp Bilecik Belediyesinin acizlik icraatlarını uygulama iştahı karşısında şaşkınlığımız çok sıska kaldı. Belediye binası duvarlarında Osmanlı gravürlerini ve minyatürlerini sökmeleri neyin hıncı olabilir. Bu heriflere “Ne kadar sökerseniz sökün kökü bizde” demekten başka bir sözüm de yok.

Ekrem İmamoğlu’nun ve Mansur Yavaş’ın o çok fotojenik şirine halleri nereye kaçtı. Kelimelerinin makyajı neden bu kadar erken döküldü. Foyayı boyadan daha erken görüşümüze şaşırmadım. Gelin daha ata binmeden Ya Nasip zikrine tutulmuş İmamoğlu’nun döke saça soyunduğu Halk adamı imajı, Chp’nin halk partisi olduğu (!) gerçeği kadar sakil.

Bu durumdan mülhem Bilecik Belediyesi Osmanlı gravürlerini sökerken aslında o pıtırcıklı çiçekli maskelerini de yırtıyor. Bilinç altına bir kazma vursak ecdadın hatırasına yaptıkları zulümler fışkıracak bir partiden ne beklenebilir Allah aşkına.

Hani kucaklayıcılık! Hani o ağız dolusu yalayıp vitrinde parlattıkları sevgi dili. Bunlar yapacaklarının değil yıkacaklarının hesabını yapmışlar. Kimse kusura bakmasın, ben omurgasını Chp’nin oklarına yay eylemiş aramızdaki naylon adamlardan değilim, gözlük camlarını oh olsunlarla buharlaştıran stepne muhafazakarlardan da hiç olmadım.

Bu davayı ne kadar baltalasınız da ne ecdadın hatırasını ne kadar sökseniz de kökü bizde!!!

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter:@elonue

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 150
 • milletin ferdi 2 ay önce Şikayet Et
  Bilecik’te CHP’nin (sözde) İYİ Parti desteğiyle kazandığı söyleniyor. Şu işe bakın ki Osmanlı İmparatorluğunu kuran Kayı Boyunun sembolünü oy çalmak için taklit ederek kendine amblem yapan bir parti zulüm 1453’te başladı diyenlerin partisinin kazanmasını sağlayarak, hem de tam da Osmanlı İmparatorluğunun kurulduğu yerde Osmanlı izlerini yok edilmesine sebep oluyor. Bunları yapanlara ve sebep olanlara Bizans tohumu demeyeceksin de Osmanlı torunu mu diyeceksin?
  Cevapla
 • Halil 2 ay önce Şikayet Et
  Aslını inkar eden bizden değildir demiştir efendimiz biz aslımızla övünen bir milletiz haramzadelerin işidir aslını inkar etmek
  Cevapla
 • Sivaslı 2 ay önce Şikayet Et
  Yarabbi bir minyatüre dahi tahammülü olmayan bu ebu cehilleri bize bu ülkeden kazıma fırsatı ver amin
  Cevapla
 • Halise 2 ay önce Şikayet Et
  Yüreğine kalemine sağlık
  Cevapla
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  bileciklilerden bunlara oy verenler düşünsün. bileciğin b si artık küçük. Ecdadını bilmeyeni bir yere koyamayız. Yazıklar olsun bileciğe.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meclis'te CHP provokasyonu: Bostancı'dan muhteşem cevap
15 Temmuz Günün Önemli Gelişmeleri