Mahkeme Müjdat Gezen kararını verdi!

Katıldığı bir programda, 2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Müjdat Gezen hakkında karar verildi.

Mahkeme Müjdat Gezen kararını verdi!
Mahkeme Müjdat Gezen kararını verdi!
GİRİŞ 16.04.2019 12:31 GÜNCELLEME 16.04.2019 14:35
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Bir televizyon programında 2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Müjdat Gezen beraat etti.

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesindeki üçüncü duruşmaya, sanık Müjdat Gezen ve müdahil Nilhan Osmanoğlu katılmazken, tarafları avukatları temsil etti.

Duruşmada beyanı sorulan müdahil Osmanoğlu'nun avukatı Cem Kaya, suçun maddi ve manevi unsurlarının oluştuğunu belirterek, "Ayrıca asliye hukuk mahkemesine açtığımız dava neticesinde müvekkilim lehine tazminata hükmedilmiştir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz." dedi. 

Sanık Gezen'in avukatı Emine Deniz Şeren ise asli hukuk mahkemesinin kararına karşılık itiraz haklarını kullanacaklarını ve müvekkilinin hakaret kastının olmadığını anlatarak, "Müvekkilim sadece mizahi bir dilde eleştiride bulunmuştur. Müdahil, Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesini, cumhuriyetin temel değerlerini hedef alan açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamaları yapan kişinin bu tür mizahi eleştirilere tahammül etmesi gerekmektedir. Beraat talep ediyoruz." diye konuştu. 

Davaya ilişkin kararını açıklayan mahkeme, "hakaret" suçundan yüklenen fiilin, kanunda suç olarak tanımlanmamış olması, suçun işlendiğine dair her türlü şüpheden uzak, kesin, yasal delil bulunmaması ve suç işlendiğinin sabit olmaması gerekçeleriyle sanık Gezen'in beraatine yönelik hüküm kurdu. 

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Nilhan Osmanoğlu'nun, Halk TV'de 15 Şubat 2017'de yayımlanan "Halk Arenası" programında, Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen arasında geçen konuşmada, kendisine ve ailesine hakaret edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ve soruşturma başlatıldığı belirtilerek, taraflar arasında uzlaştırma sağlanamadığı kaydediliyordu. 

İddianamede, Gezen'in "hakaret" suçundan 2 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Müjdat Gezen
YAZDIR
YORUMLAR 36
 • SUTCU 2 ay önce Şikayet Et
  buyukcekmece belediyesinden saklabanlik yapiyor diye milyarlari cebine indirigandi yapiyormu......
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  O zaman bu gezen tavuk, kendisine yapılan güzellemeleri asla hakaret olarak görmeyecek. Zaten....
  Cevapla
 • emre 2 ay önce Şikayet Et
  İyi o hakarete maruz kalanların hiç hakkı yok önüne gelen sevmediği kişilere hakaret etsin eh müjdat gezen bu dünyada beraat eder ama bunu birde öbür dünyası var
  Cevapla
 • hasan Basri 2 ay önce Şikayet Et
  ne kıvırtıp duruyon ayıcı bayram. Desene içimdeki kini kustum
  Cevapla
 • trk 2 ay önce Şikayet Et
  daha nasıl bir delil gerekiyor?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den AB'nin kararına sert tepki
Dakika dakika 15 Temmuz gecesi neler yaşandı?