Ağaçları binlerce kurt istila etti: Mahalle sakinlerini ikiye böldü

Denizli'de cadde üzerindeki kaldırımları ve ağaçları yeşil renkli binlerce küçük kurt istila etti. Ağaçların yanında kaldırımlara ve park alanlarına yayılan kurtlar, mahalle sakinlerini de ikiye böldü. Ağaçlardan yayaların üzerine düşen kurtlar vatandaşları ürkütürken, bazı vatandaşlar kurtların koruma altına alınmasını bazıları ise temizlenmesini istiyor.

Ağaçları binlerce kurt istila etti: Mahalle sakinlerini ikiye böldü
Ağaçları binlerce kurt istila etti: Mahalle sakinlerini ikiye böldü
GİRİŞ 16.04.2019 13:16 GÜNCELLEME 16.04.2019 13:16
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Merkezefendi ilçesinde cadde üzerindeki kaldırımları kurtlar istila etti. Yeşil renkli binlerce küçük kurt, kaldırım üzerindeki ağaçların etrafını sardı.

Ağaçların dallarına çıkan kurtlar, zaman zaman tutunamayıp yere düşerken kaldırımı kullanan vatandaşlar kurtları fark edince koşarak uzaklaşıyor. Ağaçların altından geçerken kurtları fark eden vatandaşların yaptığı ilk iş başlarını kontrol etmek oluyor. Kurtları uzaktan fark eden bazı yayalar ise, kaldırımı kullanmayıp yollarına park halindeki araçların arkasından devam ediyor. Meraklı çocuklar da dakikalarca kurtları inceliyor.

Ağaçların yanında kaldırımlara ve park alanlarına yayılan kurtlar, mahalle sakinlerini de ikiye böldü. Bazı vatandaşlar kurtların temizlenmesini isterken bazıları ise koruma altına alınması gerektiğini savuruyor.

"KORUMA ALTINA ALINSIN"

Kurtların imha edilmesini istemediğini belirten Büşra Hilal Duran, bölgenin koruma altına alınması gerektiğini ifade ederek, "Ne amaçla ağaçta olduklarını bilmiyorum ama yaşam alanları orası galiba. Orayı koruma altına almak ya da halkı bu konuda uyarmak gerekiyor. Bize zararı olduğunu düşünmüyorum, doğaya bir faydaları vardır. O yüzden hiçbir şekilde imha edilmesini istemiyorum ve şiddetle karşı da çıkarım. Belki yapraklara ya da meyvelere bir faydası vardır" dedi.

"ÇOK KORKTUK, BİNLERCE KURT AĞACIN HER YERİNİ SARMIŞ"

Kurtlardan korktuğunu söyleyen Arzu Büçkün isimli vatandaş ise kurtların kafalarına düşebileceğini dile getirerek, "Çok korktuk, bin anda yeşil yeşil görünce ödümüz koptu. Başımıza kurt düşebilirdi, ilk defa gördüm böyle. Küçük yeşil kurtlardı, yüzlerce binlerce vardı. Ağacın her yerini sarmış" ifadelerini kullandı.

HER TARAFI BASTI

Cadde üzerinde simit satıcılığı yapan Yüksel Beter ise, yoldan geçenlerin kafalarına kurt düşmemesi için koştuğunu aktararak, "Yaklaşık 15 gündür var bunlar. Her tarafı kurt bastı, geçen vatandaşlar tiksiniyor. Sabah 2 bakır süpürdüm buradan. Bu sıradaki ağaçların hepsinde var. İster istemez sıkıntı çekiyoruz, müşteri de sıkıntı çekiyor. Kafamıza düşüyor, gelip geçen kafama düşmesin diye koşarak geçiyor" diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • murtaza 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiyede son yıllarda toplu sağlık sorunları ve bu gibi ağaç kurtları bursa uludağda kestane ağaçlarını kurutan değişik böcekler artık bu görünüyor ki Türkiye saldırı altındadır.
  Cevapla
 • mazlum 2 ay önce Şikayet Et
  etrafína 2 tane tavuk getirin tamamdır. üstede kuşlar iş görür
  Cevapla
 • Lazoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  Bazı böceklerin ortaya çıkmasına sebep yani tarım ile ilgili sorun çıkabilir...biyolojik tarım savaşları..Karadeniz'de olduğu gibi 17 ayrı bitkinin bitki özünü içen çekirge gibi zıplayan fakat kelebek olan ...ricania simulans hibi
  Cevapla
 • Osman 2 ay önce Şikayet Et
  ağacı hiç düşünen yok
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Demokrasi şöleninde güne damga vuran fotoğraf!
15 Temmuz Günün Önemli Gelişmeleri