İmamoğlu, Türkiye'yi Batı medyasına şikayet etti!

CHP’li Ekrem İmamoğlu mesajlarını iç kamuoyundan çok Batı’ya veriyor. Alman DW, İngiliz BBC, The Guardian ve The Times başta olmak üzere birçok medya kuruluşuna konuşan İmamoğlu, ''demokrasi tehlikede'' diyerek Türkiye’yi şikayet etti. ''Tutuklanmaktan korkuyor musunuz?'' sorusuna ''Evden helallik alıp çıkıyorum'' karşılığını verdi. ''Yeni cumhurbaşkanı olacak mısınız?'' sorusuna cevabı ise ''Allah bilir'' oldu.

İmamoğlu, Türkiye'yi Batı medyasına şikayet etti!
İmamoğlu, Türkiye'yi Batı medyasına şikayet etti!
GİRİŞ 11.05.2019 11:12 GÜNCELLEME 11.05.2019 11:12
Bu Habere 382 Yorum Yapılmış

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından mazbatası iptal edilen CHP'li Ekrem İmamoğlu, uluslararası medya kuruluşlarına arka arkaya röportaj veriyor. 

 

 

Alman menşeili DW Türkçe ve WDR Cosmo, İngiltere merkezli BBC Türkçe, The Guardian ve The Times'a ardı ardına demeç veren İmamoğlu, İstanbul'da oyların organize bir şekilde çalındığına hiç değinmeden bol bol 'demokrasi' nutukları attı; muhabirlerin kendisini Erdoğan'la karşılaştırmasından duyduğu memnuniyeti ise gizlemedi. Demeçlerinde sık sık 'Cumhurbaşkanı adaylığı' sorularıyla karşılaşan İmamoğlu, bu algıyı körüklemek için fikir birliği içerisinde hareket eden Avrupa basınının tavrından oldukça mutlu görünüyor. Çünkü Batı basını onu 2023 yılı için Erdoğan'a rakip olarak sunmaya başladı bile.

TUTUKLANACAKMIŞ HELALLİK ALMIŞ!

 

 

Son 10 yıldır Türkiye'de baskıcı bir yönetim olduğu algısı oluşturmak için düzinelerce düzmece habere imza atan Alman devlet televizyonu Deutsche Welle (DW), İmamoğlu ile röportajında yine maharetlerini sergiledi.

Siyasi muhalif olmasından ötürü İmamoğlu'nun sanki tutuklanabileceği algısını yerleştirmeye çalışan DW, muhatabına "Tutuklanmaktan korkuyor musunuz?" sorusunu yöneltti. Pası alan İmamoğlu ise tam da Almanların beklediği cevabı verdi: "Evden, çocuklarımdan, eşimden, annemden, babamdan, kardeşimden helallik alıp çıktım. Bunun anlamını, aslında ne demek istediğimi toplum anlıyor." 

ÇALINAN OYLARA HİÇ DEĞİNMİYOR

İmamoğlu, İngiliz The Times gazetesine verdiği demeçte ise Türkiye'de demokrasinin tehlike altında olduğunu iddia etti. İmamoğlu, ''Türkiye hâlâ bir demokrasi ancak mücadele ve çalışma gerektiriyor. İnsanlardaki bu olağanüstü inancı görüyorum; ben onların sadece yüzüyüm ve sesiyim'' dedi.

YORUMLAR 382
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Senin getireceğin demokrasi yi kim istiyor hiç Türk milletine sordun mu. Demokrası yi sen önce öğren.
  Cevapla
 • mehmet kut 10 ay önce Şikayet Et
  seni de seni boyayıp öne sürenleri de sana oy verenleri de Allah kahretsin
  Cevapla
 • sadade gel 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlar hedefe ulaşmak için her yolu mübah sayan karanlık ruhlar..Bizans Artıkları.. Uyanık olmak lazım..
  Cevapla
 • kafkasyalı 10 ay önce Şikayet Et
  kurbağa göz önce konuşmasını ve adam olmasını öğren satıklık hain vatanı satanları bu ihanetlerinizi tarih not edecek elbet.
  Cevapla
 • Yusuf 10 ay önce Şikayet Et
  Ekrem bırak numarayı helallik islam dinine inananlar tarafından alınır,sen git avrupa da soy aĝacını araştır.vesselam..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Görüntüler İstanbul'dan geldi! Skandal, tam 3 bin 500 kişi...
Son dakika: Koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 200 bini aştı