Öğrencisini tokatladı, anne öğretmeni övdü!

Bolu'da Cumhuriyet İlkokulu'nda, tahtaya kaldırdığı 2'nci sınıf öğrencisinin kulağını çekip, tokat attığı anların görüntüleriyle haberlere konu olan öğretmen G.Y. hakkında, idari soruşturma sürerken, 20 veli imza toplayarak öğretmene destek verdi.

GİRİŞ 16.05.2019 11:10 GÜNCELLEME 16.05.2019 13:03
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Bolu Sümer Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu'nda sınıf öğretmeni G.Y., geçen hafta 2'nci sınıfa ders verdiği sırada bir öğrenciyi tahtaya kaldırdı. G.Y., akıllı tahtanın önünde kulağını çektiği öğrenciden sayı saymasını isteyip, "Vallahi döverim" dedi. G.Y., daha sonra çocuğa tokat attı. Bu anlar ise öğretmenin sınıfta misafir olarak bulunan eski öğrencisi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntüler, haberlere konu oldu, G.Y. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

 

 

AİLE ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞTI

Çıkan haberlerin ardından Bolu Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü de çocuğun babası H.E.'yi emniyete davet etti. Baba H.E. emniyetteki ifadesinde öğretmenden şikayetçi olmadığını söyledi. H.E.'nin, öğretmen ile görüştüğünü kendisinden özür dilediğini ve olayı aralarında hallettiklerini söylediği öğrenildi. İfade için çağrılan G.Y. de olay nedeniyle çok üzgün olduğunu ve bir anlık boşlukta meydana geldiğini söyledi.

 

 

20 VELİDEN DESTEK İMZASI

G.Y. hakkında idari soruşturma sürerken, sınıfta eğitim gören çocuklardan 20’sinin velisi öğretmenin okulda eğitime devam etmesini isteyerek Bolu Valiliği’ne dilekçe verdi. Dilekçede, “Çocuğum Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2/D sınıfında öğretmen G.Y.’den eğitim görmektedir. Son zamanlarda öğretmenimiz G.Y. hakkında basın ve sosyal medyada çıkan haberlerin abartılarak farklı yerlere çekildiğini üzülerek görmekteyim. Ancak ben öğretmenimizin gerek çocuğuma verdiği eğitimden gerekse sınıf içerisindeki davranışlarından memnunum. Gereğini saygılarımla arz ederim" ifadeleri yer aldı. 

YAZDIR
YORUMLAR 41
 • yadem 10 ay önce Şikayet Et
  öğretmenleri böyle yapa yapa çocukların elinde oyuncak ettiniz hiçbir otoriteleri saygınlığı kalmadı okullarda. Yazıklar olsun...
  Cevapla
 • Real Yorumcu 10 ay önce Şikayet Et
  La haberin başlığını anne ögretmeni dövdü diye okudum ya. Nasıl beynimiz negatife kurulduysa... Ramazan hürmetine Allah bizlere selahiyet versin.
  Cevapla
 • Anadolu 10 ay önce Şikayet Et
  Olayın iç yüzünü bilmeden ahkam kessmeyin.. öyle öğrenciler çocuklar varki ne laf ne dayak ne ceza para etmiyor birde veliler böyle arkalı destek olursa yandı öğretmenler..o zaman da ne suya ne sabuna dokunmadan saatini dolduruur keyfine bakar sizde öğretmen hiçbir şey ogretmiyor ilgilenmiyor diye şikayet edersiniz
  Cevapla
 • Mahmut 10 ay önce Şikayet Et
  Çoğu veli çocuğuna laf geçiremiyor burada ahkam kesiyor...
  Cevapla
 • Türk Tokatı 10 ay önce Şikayet Et
  evinde esiyle tartisip okula gelip oğrenciye güç yetiren aciz öğretmenler ve etrafında hala hocaya yalakalik yapan veliler.ben 32 yasindaym 25 yil önce okula basladigimda neyse ayni.sistem hic degismemis. 4+4+ dayak.
  Cevapla
 • mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  tamamen yalan söylüyorsun. öğrencilere en ufak kaş bile çatılmıyor artık. sen hangi ülkede okudun kardeşim
  Cevapla
 • Mahmut 10 ay önce Şikayet Et
  Hadi be...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu'ndan skandal Başakşehir Şehir Hastanesi açıklaması!
3 üründe fiyat tavan yaptı! İhracatı yasaklanıyor