KHK’lılar sandığa böyle sızmış

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal gerekçesinde terör iltisakı nedeniyle kamudan ihraç edilen KHK’lıların sandıklara nasıl sızdığı tek tek açıklandı.

KHK’lılar sandığa böyle sızmış
KHK’lılar sandığa böyle sızmış
GİRİŞ 24.05.2019 05:49 GÜNCELLEME 24.05.2019 05:50
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için yaptığı itirazın ardından YSK bir karar alarak İlçe Seçim Kurulları’ndan iddialarla ilgili cevap istemişti.

 

 

TERÖR İLTİSAKINA VURGU

İlçe Seçim Kurulları ise kısıtlı/hükümlü seçmenler, sandık kurulları ve sayım döküm cetvelleri ile ilgili rapor hazırlayarak YSK’ya göndermişti. O raporların tümü gerekçeli kararda kamuoyuyla paylaşıldı. Cevaplarda en dikkat çekici bölüm ‘terör iltisakı’ nedeniyle kamudan ihraç edilen KHK’lıların sandıklarda nasıl görevlendirildiği anlatıldı.

 

 

KHK’LILAR BİLEREK GÖREV İSTEDİ

İlçe seçim kurullarının iddiasına göre KHK’lılar seçimlerden önce başvuru yaptı. Esenler’de 2. İlçe Seçim Kurulu bölgesinde KHK’lı A.E’ye sandık başkanlığı görevi verildi. İlçe seçim kurulundan gönderilen resmi yazıda A.E.'nin müracaatının olduğu, daha evvelki seçimlerde sandık kurulu başkanlığı yaptığı bu nedenden dolayı kendisine görev verildiği iddia edildi. Esenyurt’ta ise ilçe seçim kurulu KHK’lı L.Ü. için ilginç bir gerekçe sundu. Kurul memur üye bulamadığını, KHK’lı L.Ü.’nün kurul üyeliği için başvuru yaptığını bu nedenle de görev verildiğini beyan etti.

RESMEN SAHTECİLİK SUÇU İŞLENDİ

Kartal’da ise tam bir sahtecilik yaşandı. Resmi yazıya göre Atalar Mahallesi 1055 nolu sandıkta sandık kurulu başkanı olarak görev yapan T.B. da görev almak için bizzat kendisi başvurdu. Ancak adı geçen dilekçesinde Maliye Bakanlığına ait görev kimlik belgesi beyan etti. Söz konusu mahallede görevlendirilen bir kişi mazeret bildirinde kurul tarafından görevlendirilme yapıldı. Yapılan incelemede T.B.’nin hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı olduğu, memurluk görevinin kanun gereğince sona erdiği ortaya çıktı.

ESKİ KİMLİK BELGESİNİ GÖSTERDİ

Pendik’te de benzer bir durum yaşandı. KHK’lı R.Ö’nün Pendik 3. İlçe Seçim Kurulu’na görevden atılmadan önce kullandığı ıslak imzalı kurum kimlik kartı ile başvurdu. Kurul daha önceki seçimlerde de görev aldığı için R.Ö.’yü araştırmadan sandık kuruluna atadı. Sultanbeyli’de KHK’lı A.E.’nin de bizzat başvurak görev istediği iddia edildi. Bahçelievler’de görevlendirilen KHK’lı C.M.’nin isminin ise kaymakamlık tarafından gönderilen listeye yer aldığı dile getirildi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Kamil 4 ay önce Şikayet Et
  İlçe seçim kurulları görevlendirilmelerde yasaları takmadan görevlendirme yapmış.
  Cevapla
 • C.Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Bu işin Şakası Yok? Sandıkları Fetöcü,lerden,CHP,lilerden korumak Şart?
  Cevapla
 • Osmanlı 4 ay önce Şikayet Et
  Doğru ya. Oyları çalan kılıfını da hazırlamış bunlar vallahi her türlü şeytanlığı şeytandan çok daha profesyonel yapan münafıklar.
  Cevapla
 • ismayil 4 ay önce Şikayet Et
  sandikta hile olacağini chp yöneticelerinin olmamasi imkansiz.kasitli orgut hareketi var hepsine en ağir cezalar ibret olsun diyerek verilsin icimiz o zaman soğur...
  Cevapla
 • hesap 4 ay önce Şikayet Et
  sorumlu kimse cezası kesilsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den üst düzey ziyaret: Erdoğan ile görüşecekler
Firari hainler iyice zıvanadan çıktı!