Binali Yıldırım'dan İmamoğlu'na: Tek şartım var...

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, CHP'li rakibi Ekrem İmamoğlu'nun televizyon programına çıkma çağrısına, "Hangi kanalda kiminle yapacağımız benim açımdan fark etmez. Hiçbir problem yok. Ben her türlü, her platformda varım.'' dedi.

GİRİŞ 28.05.2019 10:54 GÜNCELLEME 28.05.2019 11:04
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, FOX TV’de yayımlanan İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu.

 

 

Seçim gecesi ‘kazandık’ şeklindeki açıklaması sorulan Yıldırım, "Yüzde 98’den fazlası açılmış, bundan sonrası değişmeyecek dediler. Ben bu açıklamayı yaptım. Bu bir hataysa hata benim" diye konuştu. 

ORTAK YAYIN ÇAĞRISI

 

 

Yıldırım, İmamoğlu'yla birlikte ortak yayın konusuyla ilgili sorulan soru üzerine "Bize sordular olabilir dedik. Ona sordular o da 'Olabilir' dedi. Bunun zamanlaması ilerde planlanır. Yine aynı şeyi söylüyorum birlikte karar vermek lazım. Kiminle hangi kanalda yapacağımız meselesi benim açımdan fark etmez. Ben her kanala çıkarım. Diğerleri de istiyor. Her türlü her yerde oluruz. Sadece tek bir şartım var. İstanbul'u konuşacağız. İstanbul dışında konuşamayacağımdan değil. İstanbul'a haksızlık etmek istemem. İstanbul adayıysak İstanbul'u konuşmamız lazım" dedi.

"SEÇMENİN BURADA BİR KABAHATİ YOK"

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti, ''İnceleme adaya göre olmaz. Verilen bütün oylara göre yapılıyor İsmail bey. Bu çok anlamlı değil. Herkesin verdiği oy yerli yerine gitmesi lazım. Bu yanlışları, bu yanlış işlemleri yapan, seçime gölge düşürenler soruşturulsun, bulunsun diyor. Peki bu seçimde bir yanlış yoksa neden böyle bir karar veriyorlar. Ben kimin yaptığını bilemem ki. Bu yargının görevi. Bu adamları kim görevlendirdiyse onların bulunup, hesabının sorulması lazım. Seçmenin burada bir kabahati yok. Kabahat bu yanlışı yapanlarda. O da YSK'nın araştırıp, bulması gerekir. Kanun diyor ki imzalı olacak. diyor. Bunların hepsi burada yazıyor. Söylediğiyle kanunda yazan farklı şeyler. Bir hukuk adamının kanunlara göre hareket etmesi lazım. Bu kadar açık.

"SOSYAL MEDYA ÇIKTI MERTLİK BOZULDU"

Artık ortak İstanbul hayalini, bu şehrin geleceğini konuşmak istiyorum, Rakibime diyorum ki, artık İstanbul'a dönelim. İstanbul'un projelerini konuşalım. Benim rakibim Ekrem İmamoğlu. Sosyal medya denen şey çıktı, mertlik bozuldu. Konuyu tek taraflı düşünmemek lazım, her iki tarafta da bu yapılıyor. Bir şey söylüyorsunuz, neyi söylemeye çalıştığınız bir kenara bırakılıyor, önü arkası kesilerek polemik oluşturulmaya çalışılıyor. Bana, 'yan yana gelseniz Ekrem İmamoğlu'yla' diye sordular, ben 'Olabilir' dedim. Sonra arkasından, 'benim programında yapalım' dediler. Ben de buna, 'Sormamız lazım' dedim. Sosyal medyada tahribat oluyor, etkisi de hemen geçiyor, saman alevi gibi. Sosyal medya hayatımızın bir gerçeği ama sosyal medya sorumsuz medya değil, troller iletişimin güvenilirliğine zarar veriyor.''

YORUMLAR 70
 • mahmud abbas 8 ay önce Şikayet Et
  Binali Bey biiznillah ezer geçer Ekremin havası söndü
  Cevapla
 • Snn 8 ay önce Şikayet Et
  Herkes yayına çıkmayın diyor neden yayından korkuyorsunuz çıkıp güzelce konuşsunlar projelerini anlatsınlar vatandaşın da kafası netlerisin ne var bunda
  Cevapla
 • lokman 8 ay önce Şikayet Et
  ekrem yalanbazoğlu
  Cevapla
 • lokman 8 ay önce Şikayet Et
  abd-ingiliz fox u kapatın
  Cevapla
 • ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  bencede sadece belirli yayınları izleyelim
  Cevapla
 • End 8 ay önce Şikayet Et
  Hiç gerek yok o şovmen prim yapar bundan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Hulusi Akar'dan çok kritik Rusya açıklaması! Sıcak gelişmeyi duyurdu
Trump'ın elindeki koronavirüs haritasında bomba Türkiye detayı! İran'dan üç kötü haber daha