Üniversiteli genç kızlara dilenci saldırısı

Konya’da, Mevlana Müzesi civarından görüntü çeken iletişim fakültesi öğrencileri dilencilerin saldırısına uğradı.

Üniversiteli genç kızlara dilenci saldırısı
Üniversiteli genç kızlara dilenci saldırısı
GİRİŞ 11.06.2019 11:34 GÜNCELLEME 11.06.2019 11:41
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

İki öğrencinin yaralandığı olaya karışan dilencilerden biri yakalanarak gözaltına alınırken iki kişi kaçtı. 

Ramazan Bayramı tatilinin son gününde Mevlana Müzesi'ne gelen yerli ve yabancı turistlerle ilgili haber yapmak isteyen Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinin eğitim kanalı ÜNTV muhabirleri görüntü çekip röportaj yaptıkları sırada bir dilenci kadın, “Beni neden çekiyorsunuz?” diyerek terlik fırlattı. Muhabirlerin dilenci kadını çekmediklerini söylemesine rağmen sözlü tacizde bulunan Elife D. kız öğrencilere saldırmaya başladı. Bölgedeki biri kadın iki dilenci daha gelerek 3 muhabiri darp etti. İletişim fakültesi öğrencileri vatandaşların yardımıyla kurtarılırken olay yerine gelen polis dilenci Elife D.’yi gözaltına aldı. Diğer iki dilenci ise kaçtı. 

 

 

Hastaneden darp raporu alan öğrenciler Ayşenur Ö ile Hacer K. dilencilerden şikayetçi olurken ifadesi alınan kadının serbest bırakıldığı, kaçan şahısların ise arandığı öğrenildi. 

ÜNTV Haber Koordinatörü, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Selman Selim Akyüz, muhabir ve aynı zamanda öğrencilerine yapılan saldırıyı kınadı. Akyüz, “Gündüz saatlerinde şehrin en kalabalık bölgesinde amaçları haber yapmak olan genç gazeteci adaylarına yapılan bu saldırı kabul edilemez. Konya polisinin ve zabıtanın halkı ve turistleri rahatsız eden dilenciler konusunda gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Olayın duyulmasından itibaren, basına yapılan bu saldırıyı kınayan ve bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Nokra 4 ay önce Şikayet Et
  Konya'da giyime bakacaksın, yoksa bakarlar, icabında dilenci bakar.
  Cevapla
 • kral 4 ay önce Şikayet Et
  Yapın artık yeni hapishaneler ve yeni kanunlar da sokakta rahat gezebilsin normal insanlar. Heryer gaspçı, hırsız, serseri dolu ve hiçbir ceza almadan sokaklarda dolanıyorlar.
  Cevapla
 • Talha 4 ay önce Şikayet Et
  İşte çözüm...! Seni hemen devletin başına geçirmek lazım!
  Cevapla
 • salın gitsin 4 ay önce Şikayet Et
  Kaçan dilenciler aranıyormuş ne için zaten yakaladığınızı serbest bırakmışsınız boşuna aramayın yaptıkları darpda yanlarına kãr kalsın ......
  Cevapla
 • Abdullah 34 4 ay önce Şikayet Et
  Böyle saldıracak gücün var ve dileniyorsun utanmaz
  Cevapla
 • hökümet 4 ay önce Şikayet Et
  yazık yazık. şiddet uygulayanların ifadesi alınıp serbest bırakılıyor bu ülkede. nerede kanun,devlet otoritesi. suç işleyenleri destekleyen kanunların değiştirilmesi hükümetin görevidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tüm dünyaya tek başımıza 'Bir dakika' diyoruz
Mesut Özil'den Almanlara! 'Saygı duysunlar'