İŞKUR'dan özel sektöre 3250 büro personeli alımı! Başvuru ekranı ve şartları...

Türkiye iş Kurumu tarafından KPSS şartsız ve sınavsız olmak üzere farklı iller için 3250 kişilik büro personeli alımı yapılıyor. Peki başvuru şartları neler? İŞKUR’a nasıl başvuru yapılır? Başvuru şartları ve detayları haberimizde...

İŞKUR'dan özel sektöre 3250 büro personeli alımı! Başvuru ekranı ve şartları...
İŞKUR'dan özel sektöre 3250 büro personeli alımı! Başvuru ekranı ve şartları...
GİRİŞ 22.06.2019 09:08 GÜNCELLEME 22.06.2019 09:08
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), farklı illerde istihdam etmek üzere 3250 kişilik büro personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim (lise) mezunu olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi kriterleri taşımaları gerekmektedir. Söz konusu istihdam özel sektör kurumlarına yapılacak olup başvuru ile ilgili tüm merak edilenleri siz için açıklıyoruz. İşte detaylar...

 

Büro Personelinin Görevleri Nelerdir?

Büro memuru, ofis ve büro gibi ortamların günlük işleyişlerinin aksamadan devam etmesini sağlayan kişidir. Ofis içi iletişim ve yazışma işlerinin çoğu kısmını üstelenen bu kişiler, aynı zamanda firmanın dışa açılan yüzü olarak da görev yapabilirler. Büro memuru iş ilanı yayınlayan firmalar, işe alacakları kişilerden; günlük yazışmaları yapmak, dökümler alıp dosyalamak, raporlama yapmak, dışarıdan gelen misafir ve müşterilerle temas kurmak, resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantıyı oluşturmak gibi işleri yerine getirmelerini beklerler. Büro memuru iş ilanları veren firmaların kriterleri, çalışma alanlarına göre değişikliklik gösterebilmektedir. Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma, işe alacağı büro personelinin dil bilmesini isteyebilirken; muhasebe ofisleri, kendileri için çalışacak kişilerden iş ile ilgili programları kullanabilmelerini bekleyebilmektedir. Büro memuru ilanları oluşturan firmalar, bütün adaylardan; aktif olarak bilgisayar kullanabilmelerini isterler. Ekip çalışmasına yatkın, düzgün bir diksiyona ve iş disiplinine sahip olan kişilerin, büro memurluğu yapma konusunda gereken vasıfları taşıdıkları görülmektedir

Büro Personeli Alımı

 

Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR'dan başvuruları kabul edilen büro personeli ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

- Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

- Sağlık probleminin olmaması,

- En az lise mezunu olmak, ( önlisans lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

- İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

- Office programlarına hakim olmak,

- Güler yüzlü olmak.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru iş ilanlarına başvuru yapmak İŞKUR’un üye profiline online olarak kayıt yaptırması gerekmektedir. Sonrasında başvuru yapmak için BURAYA tıklayarak size uygun il ve ilçelerdeki ilanları görebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR'a Kayıt İşlemleri

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR'a Kayıt Şartları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

YORUMLAR 5
 • Murat 5 ay önce Şikayet Et
  Şu rezilliğe bak ya kadın arıyorlar ya engelli arıyorlar erkekler napsın ne yesin ne olmasını bekliyosunuz be!!! allah kahretsin böyle sistemi!!!
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  ya kardesim Allah rızası için ne olur sinavsiz atamalari kaldirin. mülakat demek zulum demek, haksizlik demek, torpil demek. vallahi kimse zulümle abad olmadi olmayacak. bakin fetöcüler zulmettikleri icin Allah belalarini verdi. siz de ayni şeyi yapmayın.
  Cevapla
 • aysel cifci 5 ay önce Şikayet Et
  Iş istiyorum
  Cevapla
 • Mehmet Tilaver 5 ay önce Şikayet Et
  İş arıyorum
  Cevapla
 • Ali erdem 5 ay önce Şikayet Et
  İş arıyorum boştayım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte vahşi doğadaki inanılmaz o anlar...
Trump’tan çağrı: O ülkeye borç vermeyin