Mahkeme salonu buz kesti! ‘Hakim bey yatarı ne kadar?’

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, 3 çocuğunun annesi Çiğdem Alparslan'ı (34) cezaevinden izinli çıkarak, 19 bıçak darbesiyle öldüren Mehmet Hanifi Alparslan(35), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkamenin iyi hal indirimi uygulamadığı Alpaslan, kararı duyunca "Hakim bey yatarı ne kadar?" diye sordu.

Mahkeme salonu buz kesti! ‘Hakim bey yatarı ne kadar?’
Mahkeme salonu buz kesti! ‘Hakim bey yatarı ne kadar?’
GİRİŞ 14.06.2019 09:43 GÜNCELLEME 14.06.2019 10:59
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Bursa’nın Gemlik ilçesinde, 2013 yılında işlediği bir cinayet nedeniyle cezaevine konulan Mehmet Hanifi Alparslan'ın eşi Çiğdem Alparslan, geçim sıkıntısı yaşayınca 3 çocuğunu da alıp, kayınpederi Ebubekir ile kayınvalidesi Ayşe Alparslan'ın, Eşref Dincer Mahallesi'ndeki evine yerleşti. Bandırma Açık Cezaevi'nden 4 Mayıs 2018 günü, 5 gün izin alıp çıkan Mehmet Hanifi Alparslan, ailesinin Gemlik'teki evine geldi. Anne-babası, gelinlerine zarar vereceği düşüncesiyle oğullarını eve almadı. Geceyi sokakta geçiren Alparslan, sabah yeniden eve geldi ve anne-babasından özür dileyip, ellerini öptü.

 

 

19 BIÇAK DARBESİYLE ÖLDÜRDÜ

İddiaya göre Mehmet Hanifi Alparslan ile eşi, başka bir eve taşınma konusunda tartıştı.  . Tartışmanın ardından Mehmet Hanifi Alparslan, sigara içmek için terasa çıkan eşi Çiğdem Alparslan'ı ekmek bıçağı ile 19 yerinden yaraladı. Çiğdem Alparslan, kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Kaçan Mehmet Hanifi Alparslan ise yakalanıp, gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

 

 

Bursa 1.’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış müebbet cezası ile yargılanan Mehmet Hanifi Alparslan, karar duruşmasına cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Cumhuriyet savcısı, Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda akli dengesi yerinde bulunan sanığın eşini tasarlayarak öldürdüğünü belirterek, cezalandırılmasını talep etti.

KARARI DUYUNCA YATARINI SORDU

Ölen Çiğdem Alpaslan’ın anne babasının, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediği duruşmada son sözü sorulan Mehmet Hanifi Alpaslan, "Daha önceki ifadelerimi tekrarlıyorum. Eşimi ben öldürdüm, kabul ediyorum. Eşim ile biz küs değildik. Uzaklaştırma cezamın bitmesine iki gün vardı. Onlar beni eve çağırdı. Ben oraya barışmak için gitmedim" dedi.

Mahkeme, iyi hal uygulamadan sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Karar üzerine  "Hakim bey, yatarı ne kadar?" diye soran sanığa üzerine Mahkeme Başkanı Erhan Peker, "İnfaz kalemince yatarın hesaplanır" yanıtını verdi.

YAZDIR
YORUMLAR 33
 • Zikrullah 4 ay önce Şikayet Et
  Bütün yorumculara katılıyorum, idam isteruuuuk.nasilsa af çıkar diye , çok kolay cinayet işleniyor.
  Cevapla
 • Hkn 4 ay önce Şikayet Et
  8 yıla dışarda.
  Cevapla
 • Kanuni 4 ay önce Şikayet Et
  Idam çözüm olsa idi ABD, Çin gibi devletlerde sorun kalmaz idi. Ama mağdurun ve ailesine hakkını vereceksin.
  Cevapla
 • Qwe 4 ay önce Şikayet Et
  ABD’de 2018 yılında 25 kişi idam edildi nerde var idam cezası? 20 bin kişinin idam edilmesi lazım
  Cevapla
 • kosovalı 4 ay önce Şikayet Et
  bize düşen ALLAH ın kanununu yani kısası uygulamaktır.işe yararmi yaramazmı sorgulamak ne senin haddine nede bizim
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 4 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun böyle adalete.bakın kulun yaptığı adalet caydırıcı değil demekki.İdam şart.
  Cevapla
 • Mehmet ali 4 ay önce Şikayet Et
  İdam olsaydı bu yaparmıydı..?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran'ın gözü önünde Türkiye'ye saldırı! İzlemekle yetindiler...
Son dakika: Sürenin dolmasına saatler kala Trump'tan açıklama!