Dayakçı kocaya dikkat çeken ceza

Ardahan'da eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle mahkemeye çıkarılan N.Ç'ye evlilik ve iletişimle ilgili kitapları okuma tedbiri getirildi. N.Ç ayrıca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Dayakçı kocaya dikkat çeken ceza
Dayakçı kocaya dikkat çeken ceza
GİRİŞ 17.06.2019 17:52 GÜNCELLEME 17.06.2019 17:52

Ardahan'da eşi G.Ç.'yi (56) darbeden N.Ç.'ye (54), çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nce 'Evlilik Okulu/ Evlilikte Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Becerileri' ile 'Kuran'da Evlilik Psikolojisi' kitaplarını okuma tedbiri getirildi.

 

 

N.Ç., bu kitapları okuyup, özetlerini Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerine anlatacak.

Ardahan'da yaşayan N.Ç., iddiaya göre eşi G.Ç.'ye şiddet uyguladı. Bunun üzerine G.Ç. polise giderek eşinden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan N.Ç., sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifade veren N.Ç., Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarıldı. İfadesi alınan N.Ç.'yi hakim, haftanın belirli bir günü en yakın kolluk birimine giderek imza atmak koşuluyla adli kontrol kararıyla serbest bıraktı.

Sulh Ceza Hakimi ayrıca, N.Ç.'ye 'eşe karşı basit kasten yaralama' suçundan kitap okuma tedbiri de getirdi. 'Evlilik Okulu/ Evlilikte Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Becerileri' ile 'Kuran'da Evlilik Psikolojisi' kitaplarını okuyacak olan N.Ç., birer hafta arayla özetlerini Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerine anlatacak. 

 

 

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Mahkeme
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Süper Lig'in zirvesinde 'Fırtına' var!
Son dakika: Çekilmesi beklenen YPG'li teröristlerden peş peşe saldırı