Türkiye'den ABD'ye mektup misillemesi

Milli Savunma Bakanlığı, ABD Savunma Bakanlığına cevabi mektubu gönderdi. Mektupta müttefiklik ruhuna uygun olmayan yaklaşımdan duyulan rahatsızlık vurgulandı.

Türkiye'den ABD'ye mektup misillemesi
Türkiye'den ABD'ye mektup misillemesi
GİRİŞ 18.06.2019 13:43 GÜNCELLEME 18.06.2019 17:04
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'ın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a gönderdiği mektuba cevabi mektup gönderildi.

Milli Savunma Baknalığı'ndan yapılan açıklamada, "ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın 06 Haziran 2019 tarihli mektubuna bugün itibariyle Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından cevabi bir mektup gönderilmiştir. Mektupta müttefiklik ruhuna uygun olmayan üslup ve yaklaşımdan duyulan rahatsızlık yeniden vurgulanmış; bilinen görüşlerimiz detaylı olarak aktarılmıştır. Karşılıklı saygı ve dostluğa dayalı bir şekilde diyaloğun sürdürülmesinin ve sorunlara uygun bir çözüm bulunmasına yönelik çalışmalara devam edilmesinin önemi ifade edilmiştir." denildi.

KAYNAK: AA, HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 30
 • Manisalı 5 ay önce Şikayet Et
  Bizde onların anlayacağı dilden konuşalım.adamlar bu dilden anlıyorlar yahu
  Cevapla
 • gariban 5 ay önce Şikayet Et
  Adamlar sorun çözmek için değil, sorun yaratıp bizi batırmak için çalışıyorlar. Dertleri adalet, hakkaniyet vs. değil, sömürüdür 99 almadan bir vermezler.
  Cevapla
 • Şenol 5 ay önce Şikayet Et
  beklediğimiz cevap otkalı olmuş..
  Cevapla
 • mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Biz eğer müttefik isek o halde müttefik şirketi olan NATO üssünden uçaklar havalanıp neden meclisimizi bombalıyor, yani amerika önce buna bir cevap verip ondan sonra rahatsızlığını dile getirmelidir. S400'e bu kadar karşı olduğuna göre bir darbe daha planladığı açık ortada, saldırmayı düşünmeyen için savunma silahı bir tehlike oluşturamaz.
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Mektup yerine varmadan muhatapi attilar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan'dan flaş açıklama: Buluncaya kadar aramaya devam edeceğiz
Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı indireceğini söyledi! Genç kızın tepkisi ise...