İŞKUR'dan KPSS şartsız kamu personeli alımı! Peki şartlar neler?

Türkiye İş Kurumu tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 87 kişilik personel / memur alımı yapılıyor. Başvuru şartları ve ilanın detayları haberimizde..

İŞKUR'dan KPSS şartsız kamu personeli alımı! Peki şartlar neler?
İŞKUR'dan KPSS şartsız kamu personeli alımı! Peki şartlar neler?
GİRİŞ 21.06.2019 13:47 GÜNCELLEME 21.06.2019 13:47

İşsizliğin önüne geçmek için sürekli yeni ilanlar yayımlayan İŞKUR tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına çeşitli kadrolar için personel alımı yapılıyor. Yayımlanan ilana göre başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca her ilanın özel başvuru şartları da ilanın içerisindedir. Peki hangi kurumlar için alım yapılıyor? İşte detaylar…

 

Hangi Kadrolar İçin Alım Yapılıyor?

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

- Gemici  

- Harita Teknikeri

- Gemi Yağcısı  

- Büro Memuru (Genel)  

- Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi  

- Uzakyol Birinci Zabiti  

- Diğer Mühendisler  

SİVAS İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ

- Ziraat Teknisyeni  

ARTVİN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ

- Beden İşçisi

ET VE SÜT KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAKARYA ET KOMBİNASI MÜDÜRLÜĞÜ

- Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni  

DİDİM BELEDİYE BAŞKANLIĞI

- İş Makineleri Operatörü  

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

- Plaj Görevlisi (Beach Boy)  

YOZGAT İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ

- Temizlik Görevlisi  

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

- Mutfak Görevlisi  

GEYİKLİ BELEDİYE BAŞK.

- Beden İşçisi (Temizlik)  

KAHRAMANMARAŞ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

- Bilgisayar Mühendisi  

- İnşaat Mühendisi  

- Harita Teknikeri  

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ

- Tarım İşçisi (Tarla Ürünleri)   

GİRESUN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

- Güvenlik Görevlisi (Silahsız)  

RİZE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ

- Otobüs Kaptanı (Şoförü)  

- Muhasebe Meslek Elemanı   

- Bilgisayar Programcılığı Teknikeri   

MERİÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

- Şoför (Yolcu Taşıma)  

- Büro İşçisi  

LAPSEKİ ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRLÜĞÜ

- Garson (Servis Elemanı)  

MUĞLA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ

- Süt Ve Ürünleri Teknikeri   

Başvuru Şartları Neler?

Yukarıda verilen Devlet Kurumlarına alımların başvuru için belirtilen şartları birbirinden farklıdır. Bu yüzden aşağıda yer alan başvuru ekranına giriş yaparak her ilanın şartlarını görebilirsiniz.

Nasıl Başvuru Yapılır?                 haber7.com / ÖZEL HABER

Söz konusu ilana başvuru yapacak adayların öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx bu linke giriş yaparak sayfaya erişim sağlaması gerekmektedir. Ardından açılan sayfada yer alan ‘’İş Yeri Türü’’ yazan kısımdaki ‘’Kamu’’ seçerek ilanları görebilirsiniz.

Genel Hususlar

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.
2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.
4) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
6) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.
13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

İŞKUR'a Kayıt İşlemleri

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR'a Kayıt Şartları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Erdoğan'dan Yunanistan ve Fransa'ya NATO'da tarihi fırça!
Pakistan Başbakanı İmran Han'dan 'Diriliş Ertuğrul' talimatı!