Sandık görevlileri "sandık yemini" etti

24 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminde görevli sandık görevlileri "sandık yemini" etti.

GİRİŞ 23.06.2019 08:13 GÜNCELLEME 23.06.2019 17:27
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Bugün yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yenileme seçiminde görev alan sandık başkanları, memur ve parti gözlemcileri, sabah erken saatlerde okullara geldi.

 

 

Oy kullanma işlemi için son hazırlıklarını yapan görevliler zarflar ve pusulalar tek tek sayılıp mühürlerini kontrol etti. Görevliler hazırlıkların ardından sandık yemini etti. 

Sandık görevlilerin yemini ise şöyle: 

 

 

“Hiçbir tesir altında kalmaksızın, hiç kimseden korkmadan, seçim sonuçlarının tam ve doğru olarak belirlenmesi için, görevimi kanuna göre doğru olarak yapacağıma namusum, vicdanım ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim.

ETİKETLER
sandık görevlisi
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • C.Türk 8 ay önce Şikayet Et
  31 mart,da Oyların organize bir şekilde Çalınmasında Başrol Oynayan Bazı il ve ilçe seçim kurulu Hakimler Savcılarda Yemin etmişti? :)
  Cevapla
 • Vatandas Osman 8 ay önce Şikayet Et
  Zaten inanlari hep böyle kadirmadilarmi? Hersey cok güzel olacak, hak hukuk özgürlük deyip basa gecincede inanlara yapmadiklari zulum kalmadimi? Tek ALLAH bir derlerse inanirim gerisi bos laf.
  Cevapla
 • Alim 8 ay önce Şikayet Et
  Saçma sapan işlerle ugrasmayin kardeşim koy kamerayı işi kötüye kullananın kes hesabını ..
  Cevapla
 • imam 8 ay önce Şikayet Et
  1- İnsan olan için yemine ne gerek var? "ben insanım" diyen herkes zaten dürüst olmakla yükümlüdür. Dürüstlük insan olmanın gereğidir. 2- Yaptırılan bu "resmİ yemin"lerin müeyyidesi nedir? Hipokrat adına yapılan bir yeminin bence hiçbir kıymeti yoktur. Yemini de başka birçok değer gibi aşındıra aşındıra kıymetten düşürdünüz. Eğer bir dininiz varsa onun hükümlerine göre yemin olur. Bunu yapmıyorsanız şahsen beni başka yeminler bağlamaz.
  Cevapla
 • byx68 8 ay önce Şikayet Et
  iyide namusunu serefini satanlarin yeminine nasil güvenecegiz biz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İtalya'da koronavirüs alarmı! Asker sokağa indi, yolu kesti
Malatya'da korkutan deprem! Birçok şehirde hissedildi