Eşini 88 yerinden bıçaklayarak canice öldürmüştü, karar verildi!

Edirne'de, eşini bıçaklayarak öldüren sanığa 15 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Eşini 88 yerinden bıçaklayarak canice öldürmüştü, karar verildi!
Eşini 88 yerinden bıçaklayarak canice öldürmüştü, karar verildi!
GİRİŞ 25.06.2019 05:40 GÜNCELLEME 25.06.2019 07:01
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Haziran 2018'de tartıştığı eşi Melek Sakarbalkanıgeçen'i 88 yerinden bıçaklayarak öldüren tutuklu sanık Erkan Sakarbalkanıgeçen, avukatı ve maktül kadının ailesinin avukatı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü vekili katıldı.

 

 

Savcı, önceki celse açıkladığı esas hakkındaki görüşünü yinelediğini belirterek, sanığın, "eşi kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasını istedi.

İddia makamı ayrıca cezada "haksız tahrik" hükümleri uygulanarak sanığın 18 yıldan 24 yıla kadar hapse mahkum edilmesini ve tutukluluk halinin devamını istedi.

 

 

Sanık Erkan Sakarbalkanıgeçen, savunmasında, olay öncesinde eşine "zina yaptığı" gerekçesiyle boşanma davası açtığını ileri sürerek, "Gerekli mercilere başvurdum. Kaçtım. Öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Allah kimsenin başına vermesin." diye konuştu.

Sanık avukatı da müvekkili hakkında meşru müdafaayı düzenleyen TCK'nin 25. maddesi ve meşru müdafaada sınırın aşılması hükümlerini düzenleyen TCK 27/2 maddesinin uygulanması gerektiğini savundu.

Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık hakkında "tasarlayarak ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan açılan davada eylemin, "eşe karşı kasten öldürme" suçunu oluşturduğuna hükmetti.

Buna göre sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum eden mahkeme, "haksız tahrik indirim" ve "takdiri indirim" uygulayarak cezayı 15 yıl 10 aya düşürdü, sanığın tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

ETİKETLER
sanık avukatı
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • kartal 5 ay önce Şikayet Et
  3te ikisini yatacak zaten
  Cevapla
 • bülent 5 ay önce Şikayet Et
  15 yıl mı? şaka mı bu?
  Cevapla
 • aek 5 ay önce Şikayet Et
  15 yıl mı. yazıklar olsun adaletimize.
  Cevapla
 • Mustafa Bilgiç 5 ay önce Şikayet Et
  aynen
  Cevapla
 • zahid 5 ay önce Şikayet Et
  komedi 80 yerinden bıçakla 15 yıl hapis yazık ya vallahi yazık bu nasıl adalet sistemi kendi çocukları olsa bu hakimlerin savcıları ne düşünürler acaba
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Tabi es kalkip aksini soylemeyecegine gore zinayi salla gitsin gelsin ceza indirimi! Erkek zina yapinca elinin kiri oluyor koc oluyor ama zina yaptigi kadin bilmem ne oluyor. Allah katinda zina herkese haram degilmi? Zina yaptigi icin kac erkek olduruldu esi tarafindan? Haram herkese haramdir!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin elindeki tarihi hamle! Trilyonlarca para kazanacak... Buna heyecanlanmayacak Türk yoktur
Dev projede sona doğru! Yüzde 85'i tamamlandı