AK Parti'de büyük gün! Gereği yapılacak...

Pazar günü gerçekleştirilen İstanbul yenileme seçimi sonrası AK Parti'de büyük gün... Başkan Erdoğan'ın seçim sonrası ilk grup toplantısında vereceği mesajlar merakla edilirken 31 Mart’tan sonraya ertelenen revizyonun da devreye girmesi bekleniyor...

AK Parti'de büyük gün! Gereği yapılacak...
AK Parti'de büyük gün! Gereği yapılacak...
GİRİŞ 25.06.2019 08:21 GÜNCELLEME 25.06.2019 11:14
Bu Habere 115 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ortaya çıkan sonuç, AK Parti açısından yeni bir dönemin başlangıcına de sebep olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm seçenekleri masaya yatırıp, hızla ülkenin gerçek gündemine dönülmesini hedefliyor.

 

 

AK Parti’de, önümüzdeki 4 yıllık seçimsiz dönem hem partinin ve hem de ülkenin geleceği açısından ‘fırsat’ olarak değerlendiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önünde parti ve hükümet açısından üç önemli başlık bulunuyor. Bu kapsamda, erken seçimin söz konusu olmayacağı, Cumhur İttifakının sürmesi, kabine ve partide geniş çaplı revizyonların gündeme gelmesi ve ekonominin düzelmesi için seferber olunması gibi başlıklarda süratle bir değerlendirme sürecine girilecek.

MAKSAT FATURA KESMEK DEĞİL

AK Parti’de ilk aşamada ‘Gerçekçi bir seçim muhasebesi’ yapılacak. AK Parti kaynaklarına göre, hedef ‘Birilerine fatura kesmek’ olmayacak, ama nerede hata yapılmışsa ve bu hatanın sorumluluğu kimde ise gereği yapılacak. AK Parti içinde bu konuda, “Gerekirse parti yönetiminden, kabineye kadar, İstanbul il yönetiminden, ilçe yönetimlerine kadar kimin sorumluluğu bir revizyona gidilebilir. Bu süreç 31 Mart’tan sonra başladı zaten. İstanbul’dan ayrı olarak, il başkanlıkları konusunda Türkiye genelinde bazı değişikliklere gidildi. Değişim süreci şimdi İstanbul’la birlikte yeni bir boyut kazanacak” değerlendirmesi yapılıyor. Kabinede yapılacak revizyonla birlikte ‘Teknokrat isimlerin yerine vatandaşta karşılığı olan isimlerle’ yola devam edileceği belirtiliyor.

 

 

AK PARTİ'DE DEĞERLENDİRME GÜNÜ

AK Parti kaynakları, 2017’den itibaren yapılan son üç seçimde İstanbul’da çıkan sonuçlardan yola çıkarak “Son üç seçimdir İstanbul seçimleri hep bıçak sırtı bitmiş zaten. 16 Nisan referandumunda İstanbul’da yüzde 48.6 ‘Evet’, yüzde 51.3 ‘Hayır’ çıktı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Erdoğan yüzde 50, diğer adayların oluşturduğu blok yüzde 50 oy aldı. Son 31 Mart seçimleri de iki aday arasında binde 1.5 fark oluştu. Aslında seçmen bize referandumdan itibaren bir mesaj vermeye başlamış zaten. Bu mesajların gereğinin yapılmaması belki de bugünkü sonucu ortaya çıkardı” değerlendirmesini de yaptı. 

GEREĞİ NE İSE YAPILMALI

Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ ''AK Partililer olarak bize düşen, İstanbullu seçmenin tekrarladığı dersi; doğru dinlemek, doğru okumak, doğru anlamak, gereğini doğru yapmak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan etrafında daha da kenetlenerek yolumuza devam etmektir. Sonuçları iyi değerlendirebilirsek 2023’ün de 2028’in de en başarılı partisi olarak yolumuza devam ederiz'' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise, partilerinin 17 yıldır milyonların teveccühüyle büyük yürüyüşünü sürdürdüğünü hatırlatarak ''Seçim geride kaldı, ileriye bakıyoruz. Seçimsiz geçecek dört senenin motivasyonuyla 2023 hedeflerimize odaklanacağız. Bu şehirde küçük hesaplarla liderini, tabanını ve gönlü İstanbul’da olan milyonları üzenler için de, muhasebe ve muhakeme dönemidir'' değerlendirmesini yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: “İstanbul’u kazanmak elbette çok önemliydi. Ancak seçim kurallarının eksiksiz uygulanmasını sağlamak ve yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak daha önemliydi. Biz elimizden geleni yapıp gerisini Allah’a havale eden tevekkül sahibi insanlarız. Hep birlikte çalıştık. Taptaze ümitlerle durmak yok yola devam...

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 115
 • Felsefe Arayışı 4 ay önce Şikayet Et
  Ben Reis'e hiç oy vermedim. Ama Reis'in sevdiğim yanları var. Dik duruşu! Bu çok önemli. Reis'in problemi, yönetiminde yer alan "elemanlar". Şu anda tuğla fabrikasından çıkmış gibi standard kafa yapısına sahipler. Reis'i eleştiren var mi içlerinde hiç? Eğer Reis'i eleştiren, onun yaptıklarına itiraz etmeyen, her dediğine evet diyen insanlar varsa, AK Parti yönetimine en büyük zararı bunlar veriyor. Külliye'den başlayıp, her tarafa a,b,c,d....z gibi farklı hayat görüşünden, dinden, ve bölgeden, eğitimli, çalışkan, vatansever insanların yerleştirilmesi tüm kesimleri kapsayacak şekle gelir ve diğer partilerin büyüme ve gelişimine gölge oluşturur.
  Cevapla
 • hamza 4 ay önce Şikayet Et
  ben bir AKPli olarak halkın sesine kulak verilmeli diyorum,ip incelmiş kopmuştur..verilen sözler tutulursa daha iyi sonuca gidilir..herşey düzelecek,durmak yok,yola devam..
  Cevapla
 • sevenhill_istanbull 4 ay önce Şikayet Et
  diyelim ki asgari ücret 4000 lira oldu eyt de çıktı .bu maaşları ve bu prim yükünü özel sektör ödermi. petrol zengini olsak doğalgaz zengini olsak devlet bir şey yapmasa haklıyızda herşey sırasıyla sabır biraz 70 yıl önce arpa bulamıyorduk savaştan çıkmıştık .şimdi alan toplum olduk üreten toplum olamadık oldurtmadılar. israf var o konuda yerden göge kadar haklıyızda ya bizlerin israfı bin liralık telefon neyimize yetmiyor .neden türk malı kullanıp üreticimize destek olup teknolojimize katkı sağlamıyoruz. .başarı hikayesini toplum yazar.siyasetçiyide biz seçeriz evlatlarımızı da biz yetiştiririz.
  Cevapla
 • Hasan 4 ay önce Şikayet Et
  Bilmem farkındamısınız bu Başkanlık sistemi bize yaramadı. Ya da halkımız daha alışamadı. Bizim halkımız alışmış işlerini TBMM de görmeye. Hele bir de şehrinin milletvekili bakan olursa deyme keyfine. Şimdi sorununu halledecek muhatap bulamıyor. Bakanlardan bir tek Süleyman Soylu ve Berat Albayrağı tanıyor. Diğer bakanlar da bir siyasi gibi davranamıyorlar ha varlıkları ha yoklukları ,kimse tanımıyor. Zaten siyasetten de anlamadıkları için halka bi şey anlatamıyorlar ,bir vaatte bulunamıyorlar. BÖYLECE BÜTÜN YÜK REİSİN OMUZLARINA KALIYOR. Eskiden olsa bakanlar siyasetten geldikleri için karşı tarafa cevap vermeyi iyi bilirlerdi.
  Cevapla
 • Burhan 4 ay önce Şikayet Et
  Oy kaybı var gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor fakat oy kaybı yok bence. Ak Parti İstanbul'da hep %41-48 arası oy aldı. Bu seçimde de Binali Bey %45 oy aldı zaten. CHP, HDP, İyi parti birleşince kazandılar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MEB'den son dakika açıklaması: Okul müdürleri görevden uzaklaştırıldı
Rakibin beynini yakan frikik organizasyonu!