AK Parti Sözcüsü Çelik: Hepsi masaya yatırılacak

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile parti milletvekillerinin buluşmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Toplantıların 3 çerçevede olduğunu anlatan Çelik, "İç ve dış politika değerlendirmelerimin ardından milletvekillerimiz kendi değerlendirmelerini paylaşıyor. Vekiller, Cumhurbaşkanımıza sorular da soruyor" şeklinde konuştu.

GİRİŞ 06.07.2019 16:05 GÜNCELLEME 06.07.2019 19:38
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile parti milletvekillerinin buluşmasına yönelik açıklamalarda bulundu.

 

 

Toplantıların 3 çerçevede olduğunu anlatan Çelik, "İç ve dış politika değerlendirmelerimin ardından milletvekillerimiz kendi değerlendirmelerini paylaşıyor. Vekiller, Cumhurbaşkanımıza sorular da soruyor" şeklinde konuştu.

Toplantıda MYK ve MKYK üyelerinin olmadığının altını çizen Çelik, "Toplantıya ilişkin basında yer alan haberlerin büyük çoğunluğu içeride konuşulmayan konular. Sayın Cumhurbaşkanımız, 4 saat kadar vekillerimizi dinledi. Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesi nedeniyle kısa bir ara verdik. Önümüzdeki günlerde tüm grubumuzu tamamlayana kadar bu toplantılara devam edeceğiz" dedi.

 

 

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerde AK Parti'nin en yüksek oy aldığı yerleri ziyaretinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini söyledi.

SİSTEMDE TIKANIKLIK OLAN YERLERDE SORUN ÇÖZÜLECEK

Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin tartışılmaya açılmasına ilişkin muhalefet cephesinden gelen açıklamaların sorulması üzerine Çelik, "Yeni bir sistem hayata geçti. Bürokrasinin çeşitli noktalarında sisteme uyum sağlayamama söz konusuysa bunlar tespit edilecek. Çeşitli noktalarda vatandaşa hizmet götürme konusunda yeterli performans göremediğimiz konular güncellenecek. Bunların hepsi masaya yatırılıp, bunun bir röntgeni, MR'ı çekilecek. Önemli olan burada hizmetin hızlı gitmesi" yanıtını verdi.

S-400'LER KULLANILACAK

Rusya'dan satın alınan S-400 hava savunma sistemiyle ilgili görüşlerini dile getiren AK Parti Sözcüsü Çelik, "Hava savunma sistemimizin güçlendirilmesi, egemen bir devlet olarak milli güvenliğimizin gereğidir ve Türkiye bu sistemi almışsa bu sistemi kullanacaktır" şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • C.Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Ak Parti MHP ile çok iyi anlaşıyor.. ama her konuda daha çok dayanışma içine girmeli?
  Cevapla
 • Naratim 7 ay önce Şikayet Et
  Polise 3600 noldu
  Cevapla
 • Özge 7 ay önce Şikayet Et
  Biraz Devlet Beye kulak verin.Ben dikkat ediyorum Başkan Erdoğan yurtdışına çıkınca hdp ip chp hemen saldırıya geçiyor.Devlet Bey gereken cevapları veriyor.Duruşunu da beğeniyorum.Mhpli vekiller istemese de onlara bakanlık verilmeli bence.
  Cevapla
 • Metin 7 ay önce Şikayet Et
  Onlara değil bize sor Reis. O vekilleri sırf senin hatırına mecburen seçtik
  Cevapla
 • Eşref 7 ay önce Şikayet Et
  Hırsızlara gerekli cezalar verilmeli ev ve işyerlerine giren hırsızlara...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Regaip gecesi neler yapmalı, nasıl ibadet etmeliyiz?
Bakan Soylu: Büyük İstanbul planını hazırlıyoruz