Annesine gitmek istemeyen çocuk sokağı inletti!

Gaziantep'te boşanan bir çiftin 6 yaşındaki çocukları icra ve polis memurlarınca alınarak annesine verilmek üzere karakola götürüldü. Babasından ayrılmak istemeyen 6 yaşındaki kız çocuğu gözyaşlarına boğulurken çığlıkları sokağı inletti.

GİRİŞ 11.07.2019 02:09 GÜNCELLEME 11.07.2019 02:09
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Şehitkamil İlçesi'ne bağlı Değirmiçem Mahallesi'nde oturan Muhammed Zeki Bozgeyik, 2 yıldır ayrı yaşadığı anaokul öğretmeni İpek Kıvrım'dan 8 ay önce boşandı. Boşanma davasının ardından da mahkeme, çiftin çocuklarının velayetini baba Muhammed Zeki'ye verdi.

Kızı Deniz ile görüşemediği için 3. Aile Mahkemesi'ne dava açan anne İpek, kızının icra yoluyla babasından alınmasını istedi. Bugün de Muhammed Zeki Bozgeyik'in oturduğu eve gelen polis ve icra ekipleri, pedagog eşliğinde Deniz'i almak için uzun süre uğraştı.

Bütün uğraşlar neticesinde ikna olmayan küçük kız, babasından ayrılmak istemedi. Babasının kucağında dışarı çıkan Deniz, kendisi almak için gelen annesi İpek'in kucağına gitmek istemedi. Babasına sarılarak uzun süre gözyaşı döken küçük Deniz'in çığlıkları mahalleyi inletti.

Deniz'in çığlıkları yürekleri dağlarken, Deniz babası Muhammed Zeki ile polis aracına bindi. Polis ekipleri Deniz'i annesi İpek'e teslim etmek üzere karakola götürdü.

"BENİM KIZIM MAL DEĞİL"

Kızının icra memurlarıyla alınıp götürülmesine karşı çıkan baba Muhammed Zeki, kızının bir eşya olmadığını belirterek, "Bu kişisel bir ilişki değil çocuğa yapılan kişisel bir işkencedir. Yaklaşık 10 aydır velayeti bende olan çocuğumu annesi toplam 10 defa gelip görmüyor ama bugün bir aylığına almak için icra kanalıyla, bir mal almak, bir buzdolabı, bir çamaşır makinesi almak ister gibi hacze geliyor. Ben kesinlikle buna karşıyım. Gelen memurlar ve pedagoglar çocuğumu ikna ederek götürebilirler. Zorla haczedilerek götürülmesine kesinlikle karşıyım. Çocuğumun ağlaya ağlaya sürüklenmesine karşıyım" dedi.

"KIZIM ŞİDDET GÖRDÜĞÜ İÇİN GİTMEK İSTEMİYOR"

Çocuğun annesinin normal zamanda her hafta görüşme hakkı olmasına rağmen görüşmeye gelmediğini ama bir aylığına haciz yoluyla almaya çalıştığını vurgulayan Bozgeyik, "Biz 10 ay önce boşandık ve mahkeme çocuğun velayetini bana verdi. Bu süre zarfında annenin her hafta sonu çocuğu alma ve görme şansı vardı ama bu 10 aylık sürede 10 kez dahi görmeye gelmedi. Evlerimiz arasındaki mesafe çok yakın olmasına rağmen görmeye gelmedi. Zaten çocuğum da geçmişte annesinden şiddet gördüğü için kesinlikle gitmek istemiyor" diye konuştu.

ETİKETLER
Gaziantep
YAZDIR
YORUMLAR 58
 • Aspava 3 ay önce Şikayet Et
  İcra da neymiş devlet alacak çocuğu ikisininde burnu sürtsün yazık bu kuzuya bu kaç oldu ya bu ne biçim kanun
  Cevapla
 • Erkek 3 ay önce Şikayet Et
  Niye ikisini alıyor Çocuk babada durmak istiyorken. Çocuk babada dursun. Eeee nafaka kesilecek tabi. Bide kadının kendi nafakası var ölene kadar... Oh ya bu ülkede kadın olmak varmış
  Cevapla
 • Mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Ailelerin parçalanması gerçekten büyük bir problem Ayrıca, bir çocuğun annesine bu şekilde tepki vermesi ibretlik bir vakıa Bir diğer vakıa ise (şayet doğru ise) bir anaokulu öğretmeninin öz kızına bile kendini sevdirememiş olması ona emanet edilen çocuklara vereceği eğitimi ... ?
  Cevapla
 • emır 3 ay önce Şikayet Et
  yazıklar olsun bu sekıldemı olur bu ısler yazıklar olsun bırak baba dıyor ınletıyor kızcagız babasında kalsın demekkı anneyı ıstemıyor bunu zorlamanın ne anlamı var bır polıs bır ıcra memuruyla ccocuk almayamı gıdılır
  Cevapla
 • sami 3 ay önce Şikayet Et
  anladığım kadarıyla kadın normal değil bundan vahimi ana okul öğretmenliği yapıyor o yavrulara acıyorum gerçekten
  Cevapla
 • Süleyman 3 ay önce Şikayet Et
  Adalet bu işte ülkemizde yazık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte Fransız rejisinin sansürlediği asker selamımız!
Son Dakika Haberi: NATO'dan bomba Barış Pınarı Harekatı açıklaması