Seydioğlu Baklavaları markası hakkında önemli karar!

Seyidoğlu Baklavaları'nın, hamile kadının bulunduğu araca saldırı olayına ilişkin sahipleri tutuklanan 'Seydioğlu Baklava AŞ' hakkında, isim benzerliğinden dolayı marka itibarının zedelenmemesi için yaptığı ihtiyati tedbir talebi kabul edildi. Mahkeme, 'Seyidoğlu' markaları ile iltibas teşkil eden markanın kullanıldığı tabelaların da tedbiren sökülmesini kararlaştırdı.

GİRİŞ 11.07.2019 19:04 GÜNCELLEME 11.07.2019 19:08
Bu Habere 99 Yorum Yapılmış

Bakırköy 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, davacı Seyidoğlu Baklavaları avukatınca Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Hasan ve Hüseyin Sel'in sahibi olduğu "Seydioğlu Baklava AŞ" hakkında yaptığı ihtiyati tedbir talebini kabul etti.

 

 

"SEYDİOĞLU" MARKASINA AİT ÜRÜNLER, AMBALAJLAR,  İLAN, REKLAM VE BROŞÜRLER İNTERNETTEN TEDBİREN KALDIRILACAK

Mahkemece verilen ihtiyati tedbir kararında, davacı adına tescilli "Seyidoğlu" markaları ile iltibas yaratacak kadar benzerlik arzeden "Seydioğlu" firmasına ait yayınlar, hizmetler, mallar, ürünler, ambalajlar, tabela, ilan, reklam, broşür, afiş, tanıtım malzemesi, basılı kağıtlar, faturalar, ticari evrak ve internet alan adları da dahil olmak üzere her türlü marka kullanımın, internet üzerinden kullanılmasının tedbiren önlenmesine karar verdi.

 

 

MARKANIN TABELALARI TEDBİREN SÖKÜLECEK

Davalı "Seydioğlu Baklavaları AŞ"nin, davacı olan Seyidoğlu Baklavaları adına ait tescilli marka ile iltibas teşkil eden, markanın kullanıldığı tabelalarının tedbiren sökülmesine karar veren mahkeme, reklam vasıtası basılı evrak ve benzeri her türlü ürünün tedbiren toplatılarak yed-i emine teslimini kararlaştırdı.

Mahkeme, davacı avukatı tarafından 30 bin lira teminatın karar tarihinden itibaren 1 haftalık sürede yatırılması halinde, tedbir kararının uygulanması yönünde hüküm kurdu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 99
 • izmir-doğru söyler 3 ay önce Şikayet Et
  etrafa zarar veren bu adamın psikolojisi çok bozuk duruyor adamın ağır sorunları var galiba bazıları ben zenginim ben patronum diye kendini kaybediyor ülke kurallarını rahat çiğnediği gibi manen ölçülü olmak-hak gözetmek-alçak gönüllü olmak-kaza ve musubette sabırlı olmak ve neden başıma geldi deyip tefekkür etme yolunu girmiyor.acımasızca etrafa saldırmayı tercih ediyor şizofreni tavır takılıyor karektersiz ve kişiliksiz-edepsiz olduğunu topluma haykırıyor bırakın terbiyesizliğine adam utansın adamsa yerin dibine geçsin ve tüm milletten özür dilesin adamsa
  Cevapla
 • Malesef 3 ay önce Şikayet Et
  Kafayı yemişler ülkesi
  Cevapla
 • Kartal-58 3 ay önce Şikayet Et
  isim değiştirip gizleniyorlar. utanmazlara bak bunların ticaretten men edilmeleri lazım...
  Cevapla
 • Kerem 3 ay önce Şikayet Et
  İstersen haberi bir daha oku zira anlamamışsın.
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Topu attılar vay sizi gidiler Ya bunlarında ailesi var gecimleri var adalette ya ifrat ya tefritmi olacak Ceza verin ama bunlarında yuvalarını yikmayin
  Cevapla
 • Yaaaa 3 ay önce Şikayet Et
  Bunlar bence karanlık ilişkili adamlar inçelensin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Çavuşoğlu, YPG'nin gizli tezgahını açıkladı ve resti çekti
Tüm memurları ilgilendiriyor! Yeni ücretler belli oldu