MHP'den çok sert Davutoğlu açıklaması!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisi hakkında açıklamalarına tepki gösterdi.

MHP'den çok sert Davutoğlu açıklaması!
MHP'den çok sert Davutoğlu açıklaması!
GİRİŞ 19.07.2019 07:52 GÜNCELLEME 19.07.2019 09:54
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ahmet Davutoğlu'nun partisi hakkındaki açıklamalarına sert tepki gösterdi.

 

 

Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Mazul ve sakıt'' başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun; bir süredir Ak Parti içindeki bozgunculuk ve tefrika girişimlerine, MHP'ye dönük karşıtlık cephesi oluşturarak yön vermeye çalıştığı gözlenmektedir. Davutoğlu'nun MHP muarızı kesilmesinin arka planında, partimizin siyasette oynadığı dominant ve etkin ama yapıcı rolün baltalanması için kendisini yeni fitne odağı rolüne hazırlayanların rahatsızlığı kadar, cemaziyelevvelinin partimizce iyi bilinmesinin mahcubiyeti de vardır. 

 

 

''ASIL MAKSADINI GİZLİYOR''

Ahmet Davutoğlu, ''MHP âdeta Ak Parti tabanına hortum bağlamış.'', ''MHP ile ittifak bitirilmeli.'' gibi temelsiz, akılsız ve öngörüsüz açıklamalarla aklınca hedef şaşırtmaktadır. Davutoğlu, uluslararası aktörler adına seçmen tabanında anafor oluşturarak kendi partisinin altını oyma vazifesini ifa ederken; asıl maksadını gizleme şeytanlığına kaçmaktadır.

''Mazul ve sakıt'' olmakla maruf eski başbakanın; MHP gündemli ama aslında Ak Parti hedefli tespit ve değerlendirmelerinin amacı, elbette partisinin hayrı ve selameti değildir. Davutoğlu'nun hedefinde Cumhur İttifakının Türkiye'yi 2023'e taşıma potansiyelini yok etmek ve Sayın Cumhurbaşkanının yeniden seçilmesiyle sürecek istikrarı şimdiden baltalamak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine bu yolla zarar vermek vardır. Çünkü Cumhur İttifakı, yeni yeni oturmaya başlayan; Türkiye'nin mehabetine, bölgesel ve uluslararası alandaki saygın konumuna yaraşan yeni hükümet modelinin sigortası, garantisidir. 

Davutoğlu'nun çürük tezlerinin aksine, bu ittifak; AK Partinin doğasını bozmadığı gibi, onun ülke meselelerini millî irade desteğiyle çözümleyecek güce erişmesine, Türkiye'nin geleceği ve bekası adına sağlam, objektif ve sonuç odaklı politikalar üretmesine vesile olmuştur. Cumhur İttifakı atmosferi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde Türkiye, uluslararası aktörler karşısında daha bağımsız ve daha egemen bir devlet portresi çizebilmiştir. Davutoğlular ve Babacanları harekete geçiren mahfillerin gayesi; işte bu aşılmaz ve sarsılmaz gücü ortadan kaldırmak, Türkiye'nin millet iradesine dayanan varlık ve direniş azmini yıkmaktır. Kamuoyunun da dikkatinden kaçmamıştır:

Sisteminin devamındadır.

Uluslararası aktörler; Türkiye'nin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyişini durdurmak üzere başlattıkları operasyonlarda bu tür nifak ve ayrılık tohumları ekmekte, kaleyi içinden yıkabilmek için müsait, basiretsiz ve başarısız tipleri harekete geçirmektedir. Türkiye'yi bölgesinde ve dünyada eriştiği güçlü ve müessir konumdan uzaklaştırmanın yolu, güçlü Cumhur İttifakından ve millî iradenin ürünü olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden kurtulmaktan geçmektedir.

Bunun içindir ki kendi partilerinde fısk ve fücura meyilli; vefa, minnet ve kaderdaşlık duygusundan, dava adımlığı evsafından mahrum Davutoğlular ve Babacanlar, baştan çıkarıcı vaatlerle süslenip püslenip sahneye çıkarılmıştır. Elhak, bitpazarına nur yağmayacaktır. Mademki sadece kendiyetiştikleri; sayesinde isim, şöhret ve dünyalık sahibi oldukları partilerine değil, bütün Türkiye'ye zarar vermeyi göze alan bu orta malı politikacı tipleri bir alamete bindirilmiş; biz olacakları şimdiden söyleyelim de ikaz sorumluluğu üstümüzde kalmasın: Davutoğlu tarafından MHP'nin hortum bağladığı iddia edilen seçmen kitlesi, hem partisine hem de ülkeye sahip çıkmakla kalmayacak; sağduyu ve ferasetini göstererek Cumhur İttifakına da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine de desteğini sürdürecektir.

Çünkü milletimiz iyi bilmektedir ki Türkiye'nin selameti Yenikapı Ruhu'nun korunmasında ve bu ruhun siyasetteki aksisedası olan Cumhur İttifakının yaşamasındadır. Bekamız, güçlü ve hızlı bir demokratik yönetim modeli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin devamındadır. 

YAZDIR
YORUMLAR 56
 • karadenizli 7 ay önce Şikayet Et
  bu ve bunun gibiler ancak bizi zayıflatmak ve bölmek için ortaya çıktı.bunların davası baş olma sevdası.gidene eyvallah meydanda görüşelim.
  Cevapla
 • niksarlı 7 ay önce Şikayet Et
  davuttttt bak kardeşim..islam alemi paramparça edilmiş,,,Ayakta tek türkiye kalmış...REİS dış düşmanlarla uğraşırken sen içerde koltuk kavgası yapıyon..eğer sen kutlu davaya ihanet edersen tarihte bizde seni affetmeyiz.. REİSE destek olacağın yerde saman altından su yürütüyorsunuz...yazıklar olsun...
  Cevapla
 • Baba 7 ay önce Şikayet Et
  Muhteşem bir yazı kaleme almış. O yazıyı yazanlar ne zaman siyayetten silinir Türkiye'yeye pranga vurulur. Bağımsızlığımızın emaresidir bu insanların varlığı. Allah başımızdan eksik etmesin
  Cevapla
 • Göktürk 7 ay önce Şikayet Et
  Ahmet Davutoğlu büyük ihtimalle Ak Parti kurulunda Erdoğan'ın karşısına aday olmak için bu lafları ediyor. Ak Parti'nin içerisinde bir damar yakalayabilirse bunu deneyecekler. Hocaya da bu görevi vermişler demek ki.
  Cevapla
 • Murat 7 ay önce Şikayet Et
  Peki mhp soyledir boyledir goklere cikartiyorsunuz neden istanbul secimlerinde AK PARTIYI sirtindan vurdu MHP secmenleri onada cevap verin AK PARTI tek basina guclu bir parti gucunu kendi sevdali secmenlerinden aliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dışişleri Bakanlığı'ndan İtalya ve Irak için son dakika uyarısı!
Son dakika: Her an olabilir! Bakan Koca'dan Koronavirüs için çok önemli açıklama