Duvarsız yaşadıkları yan bina yıkılınca ortaya çıktı

Avcılarda kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesine karar verilen 4 katlı bina yıkılınca, bitişikteki binanın üst katındaki iki dairenin duvarlarının olmadığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 07.08.2019 16:13 GÜNCELLEME 07.08.2019 16:58
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Sokaktan geçenlerin yatak odası, oturma odası ve banyolarının içini olduğu gibi gördükleri dairenin sahipleri Hatice Amaç ile Mehmet Arif Sarıca ne yapacaklarını şaşırdı. Yıkımı yapan firma, kendilerinin hatası olmamasına rağmen duvarı yapma sözü verdi.

 

 

Olası Marmara Depremi’nden etkilenecek ilçelerden biri olarak gösterilen Avcılar’daki Merkez Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi’ndeki 4 katlı Saray Apartmanı’nın yenilenmesine karar verildi. Bina sakinleri bir müteahhit firma ile anlaşarak evlerinin yenilenmesini istedi. Firma, eski binayı iş makineleri ile yıkmaya başladı. Yıkım ile birlikte hemen bitişiğindeki Güven Apartmanı’nın en üstteki 4’üncü kattaki iki dairesinin dış cephesinde hiç duvar olmadığı, bu yapıyı yapan müteahhidin malzemeden tasarruf etmek amacıyla bitişiğindeki ‘Saray Apartmanı’nın duvarını kullandığı iddia edildi.  Üst katta oturan evlerinin duvarlarının olmadığını, sokaktan geçenlerin yatak odası, oturma odası ve banyolarının içini olduğu gibi gördükleri Hatice Amaç ile Mehmet Arif Sarıca ne yapacaklarını şaşırdı.

 

 

Müteahhit firmanın mühendisi Lokman Arslan, "Bu binanın sahibi üst katta duvar ördürme yerine yıktığımız binanın duvarını kullanmış. Biz binayı yıkınca da ortaya böyle nahoş bir durum ortaya çıktı. Biz komşularımızın mağdur olmaması için duvarlarını ördürüp, boya-badanasını yapıp teslim edeceğiz” dedi.

ETİKETLER
evin duvarı
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • cumali 6 ay önce Şikayet Et
  bitişigindeki binanın bir gün yıkılacagını hesaba katmamıştır bizim insanımız zeki dir beyni fırıldaklıga çok iyiçalışıyor
  Cevapla
 • Muhammed 6 ay önce Şikayet Et
  Her insanımız bu mühendis abimiz gibi olsa keşke. Allah her iki cihanda aziz etsin seni...
  Cevapla
 • Urfalı 6 ay önce Şikayet Et
  Mühendise söylenecek tek söz adamsın...
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 6 ay önce Şikayet Et
  inşaatın son katı yapılırken müteahhit baktı yan binanın duvarı hazır var tekrar örmeyim masraf olur iye düşünmüş olabilir. üst katı sonradan mışda olabilirler var bi iş
  Cevapla
 • Asım 6 ay önce Şikayet Et
  genişletmek için yan taraf ya hiç yapmamıştır, ya da yıkmıştır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk savaş uçakları hava sahası engelini böyle aştı!
Şehit haberleri sonrası Suriye'de halk Türk bayraklarıyla sokaklardaydı