Kavurucu sıcak: Termometreler 45 dereceyi gördü

Aşırı sıcakların etkili olduğu Diyarbakır'da termometreler 45 dereceyi gösterdi. Tarihi mekanların boş kaldığı kentte hayat durma noktasına geldi.

Kavurucu sıcak: Termometreler 45 dereceyi gördü
Kavurucu sıcak: Termometreler 45 dereceyi gördü
GİRİŞ 13.08.2019 16:22 GÜNCELLEME 13.08.2019 16:25
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Diyarbakır'da kurban bayramının üçüncü gününde termometreler 45 dereceyi gösterdi. Aşırı sıcaklar nedeniyle tarihi mekanlar boşalırken, adeta hayalet şehri andıran kentte hayat durma noktasına geldi. Sıcaklardan bunalan çocuklar ise anne ve babalarının kontrolünde Anzele Parkının serin sularında serinlemeye çalıştı. 

 

 

Diyarbakır’da etkisini artıran kavurucu sıcaklar günlük yaşamı olumsuz etkilerken, Kurban Bayramının üçüncü gününde öğle saatlerinden sonra kent genelinde termometreler 45 dereceyi gösterdi. 

 

 

Sıcaktan bunalan vatandaşlar gölgeliklere akın ederek serinlemeye çalışırken, çocuklar ise anne ve babalarının kontrolünde Sur ilçesinde bulunan Anzele Parkının içerisindeki süs havuzunda serinlemenin keyfini çıkardı. Tarihi mekanlar boş kaldı 

Kentin tarihi mekanlarından Tarihi On Gözlü Köprü'de ise aşırı sıcaklardan dolayı az sayıda vatandaşın olduğu gözlemlenirken, İzmir'den Diyarbakır'a bayram tatili için için gelen Orhan Bayram, Diyarbakır'ın sıcak olduğunu fakat bu güzel mekanları görünce sıcaklığın pek etkili olmadığını söyledi. 

Uzmanlar uyardı 

Aşırı sıcakların insan üzerinde büyük bir sağlık problemine neden olduğunu belirten uzmanlar, özellikle güneşin etkili olduğu saat 11.00 ile 16.00 arasında sıcaklık nedeniyle aşırı ve hızlı biçimde sıvı kaybı oluşturduğunu bu nedenle tansiyon ve şeker hastası vatandaşlar ile çocukların çok fazla dışarıda bulunmamalarını önerdiklerini söyledi. 
Vatandaşlar ise kavurucu sıcaklardan dolayı dışarı çıkmadıkları için şehir adeta hayalet bir kenti anımsattı. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
sıcak hava
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Yeni osmanlı 3 ay önce Şikayet Et
    45 değil bu gün 51 dereceyi gösterdi
    Cevapla
  • Momedo 3 ay önce Şikayet Et
    Sanki gölgede 45.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Meteorolojiden çok sayıda il için son dakika uyarısı
Bi' acayip haberler