AFAD'dan 'Tuzla' açıklaması: Ölçümlerde olumsuz bir bulguya...

AFAD, Tuzla'daki yangına ilişkin yaptığı açıklamada "Olay yerinde dün ve bugün İstanbul ve Kocaeli AFAD KBRN ekipleri tarafından gerçekleştirilen ölçümlerde olumsuz bir bulguya rastlanmamıştır" ifadelerine yer verdi.

AFAD'dan 'Tuzla' açıklaması: Ölçümlerde olumsuz bir bulguya...
AFAD'dan 'Tuzla' açıklaması: Ölçümlerde olumsuz bir bulguya...
GİRİŞ 19.09.2019 21:33 GÜNCELLEME 19.09.2019 21:47

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), dün Tuzla'da çıkan fabrika yangını sonrası gerçekleştirdikleri ölçümlerle ilgili açıklama yaptı.

 

 

İstanbul'un Tuzla ilçesinde dün saat 11:40 sıralarında bir fabrikada yangın meydana geldiği ihbarı alıdıklarını belirten AFAD, ihbarla birlikte İtfaiye, AFAD, Emniyet ve 112 Sağlık ekipleri olay yerine ivedilikle sevk edildiği ve  yangın söndürme çalışmaları 53 araç ve 147 personel ile yürütüldüğünü bildirdi.

Yangının saat 18:15 itibariyle tamamen kontrol altına alındığını aktaran AFAD, internet sitesinden yaptıpı yazılı açıklamasına şu şekilde devam etti: 

 

 

"Olay yerinde dün ve bugün İstanbul ve Kocaeli AFAD KBRN ekipleri tarafından gerçekleştirilen ölçümlerde olumsuz bir bulguya rastlanmamıştır. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi Ölçüm Sisteminde olağandışı bir veri alınmadığı bildirilmiştir. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre de yangın neticesinde atmosfere karışan kirletici emisyonların bu gece geç saatlere kadar ülkemizi terk edeceği ve Cuma günü beklenen yağışlar nedeniyle ülkemizin herhangi bir bölgesinde olağandışı bir etki oluşturmayacağı öngörülmektedir.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'nda bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı AFAD, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve akademisyenler katılım sağlamıştır.

Toplantı sonucunda bu olayla ilgili olarak halk sağlığını tehdit eden herhangi bir durum olmadığı anlaşılmıştır. Gelişmeler takip edilmektedir."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MHP Genel Başkan Yardımcısı koronavirüse yakalandı
MEB'den öğretmenlere son dakika uyarı: Sadece EBA kullanın