Ölü bulunan İngiliz ajanıyla son görüşen arkadaşının ifadesi alındı

İstanbul'da ölü bulunan İngiliz eski İstihbarat Subayı Le Mesurier ile en son görüşen arkadaşı Faruk Habib'in ifadesine başvuruldu. Habib'in ifadesinde, "Onu tedirgin gördüm" dediği öğrenildi.

GİRİŞ 15.11.2019 20:17 GÜNCELLEME 15.11.2019 20:17

İngiliz eski İstihbarat Subayının ölümüne ilişkin eşinin olaydan önce son görüştüğü arkadaşı olduğu öğrenilen Faruk Habib'in ifadesine başvuruldu. Habib'in ifadesinde, "Onu tedirgin gördüm" dediği öğrenildi.

Beyoğlu'ndaki evinin önünde ölü bulunan İngiliz eski İstihbarat Subayının ölümüne ilişkin yeni birinin ifadesi daha alındı. Le Mesurier'in eşi Emma Hedvig Christina Winberg'in olaydan önce son görüştüğü arkadaşı olduğu öğrenilen Faruk Habib emniyete çağrıldı.

Faruk Habib'in emniyetteki ifadesinde, Emma Hedvig Christina Winberg ile iki saate yakın görüştüklerini, bu görüşmede arkadaşını tedirgin bir halde gördüğünü söylediği, İngiliz eski Subayı Le Mesurier'in bir gün önce hastaneye gittiğini öğrendiğinde ise Winberg'e, Le Mesurier'in sağlık durumuyla ilgili sorular sorduğunu söylediği öğrenildi. Habib'in iki saat sonra evden ayrılırken içeride Le Mesurier ve eşinden başka kimseyi görmediğini ifade ettiği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturmanın geniş kapsamlı olarak devam ettiği bildirildi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Hulusi Akar'dan son dakika açıklaması! İşte öldürülen Esed askeri sayısı
Son dakika: Şimdi Avrupa düşünsün! Kapılar açıldı sığınmacılar akın akın gidiyor