Çirkin olay Adana'daki konsoloslukta yaşanmıştı! ABD'den açıklama

ABD Büyükelçiliği'nden, Adana'daki Konsolosluk çalışanlarının paylaştıkları videoya ilişkin, "Görüntülerden üzüntü duyduk. Söz konusu video, tamamıyla kişisel amaçla çekilmiş olup, hiçbir şekilde ABD hükümetinin resmi görüşlerini temsil etmemektedir" açıklaması yapıldı.

GİRİŞ 21.11.2019 07:33 GÜNCELLEME 21.11.2019 07:33
Bu Habere 167 Yorum Yapılmış

ABD'nin Adana Konsolosluğu'daki iki Türk çalışanı C.G. ve C.Y., Cadılar Bayramı kutlaması sırasında paylaştıkları video sonrası gözaltına alındı. Haklarında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma başlatılan 2 konsolosluk çalışanı, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

"GÖRÜNTÜLERDEN ÜZÜNTÜ DUYDUK"

ABD Büyükelçiliği'nden söz konusu videoya ilişkin açıklama yayımlandı. Çalışanların dini inançlara saygısızlık niteliğindeki her türlü eyleminden derin üzüntü duyulduğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan iki çalışanımızın, hakaret ve saygısız unsurlar içerdiği gerekçesiyle eleştirilen kişisel bir sosyal medya paylaşımında yer aldıklarına ilişkin haberlerin farkındayız. Çalışanlarımızın, dini inançlara saygısızlık niteliğindeki her türlü eyleminden derin üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Söz konusu video, tamamıyla kişisel amaçla çekilmiş olup, hiçbir şekilde ABD hükümetinin resmi görüşlerini temsil etmemektedir."

NE OLMUŞTU?

Adana'da Cadılar Bayramı kutlamasında İslami değerlerle dalga geçilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanması sonrasında büyük tepki çeken ABD Adana Konsolosluğu'nun Türk çalışanları C.G. ile C.Y. gözaltına alındı. "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan hakkında soruşturma başlatılan 2 şüpheli, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

ABD Konsolosluğu'nun Türk çalışanlarına gözaltı

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

ABD Adana Konsolosluğu'nda çalışan Türk personel C.G. ile C.Y'nin üzerinde Kabe'nin fotoğrafı ve zemzem suyu şişesini tutarak İslami değerlerle dalga geçtiği görüntüler, sosyal medyada yayınlanınca büyük tepki çekti. 31 Ekim Cadılar Bayramı'nda çekilen görüntülerde kadın personel C.G, "Arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz. İzlediğiniz üzere sabahtan beri günahlara bulanmış vaziyetteyiz yalnız sanmayın ki günahlarınızdan kurtulacağınız bir yol yok. Bu içecek Mekke'den geliyor. Bunu içtikten sonra tüm günahlarınızdan arınıyorsunuz arkadaşlar. Bunu için, arının, sonra hayatınıza bakın" diyerek zemzem suyu şişesini gösteriyor.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 167
 • Qwerty 2 hafta önce Şikayet Et
  Siz ne ayaksınız olum!
  Cevapla
 • yorumcu 3 hafta önce Şikayet Et
  ezik mahluklar
  Cevapla
 • Aysu 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu kafirlere güzel bi ders vers vermek lazm adana da çarşı ortasına getirip bıraksınlar bizler halk onlara gereken cezayı verelim.
  Cevapla
 • Vahit 3 hafta önce Şikayet Et
  Her gün kapısına tezek bırakmak istiyorum tezek kafalılar
  Cevapla
 • Adem 3 hafta önce Şikayet Et
  İslamın kutsalları ile dalga geçen ... görürsün hayatının sonunda ne olduğunu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu
Türkiye'nin adımı İngiltere'yi rahatsız etti!