1 Ocak Yılbaşı tatili kaç gün? 31 Aralık yarım gün olacak mı?

Aralık ayı itibariyle yılbaşı tatili için plan yapan ve erken rezervasyon fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşlar "1 Ocak ne zaman" sorusunun yanıtını aramaya başladı. Resmi tatil günlerinin belli olmasının ardından yılbaşı tatilinin kaç gün olacağı açıklandı.

1 Ocak Yılbaşı tatili kaç gün? 31 Aralık yarım gün olacak mı?
1 Ocak Yılbaşı tatili kaç gün? 31 Aralık yarım gün olacak mı?
GİRİŞ 11.12.2019 16:03 GÜNCELLEME 11.12.2019 16:03
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Çalışan kesim ve öğrenciler için bayramlar ve resmi tatil günleri her yıl özenle takip edilen günlerin başında yer alıyor. Aralık ayının başlamasıyla birlikte tatil planı yapanlar için 01 Ocak 2020 tarihinin hangi güne denk geldiği belli oldu. Her sene olduğu günü bu senede 1 Ocak yılbaşı tatili olacak ve tüm kamu ve özel kuruluşlar tatil yapacak. Bununla birlikte ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerde de okullar tatil olacak. Peki yılbaşı tatili 5 gün olacak mı?

 

YILBAŞI TATİLİ 5 GÜN OLACAK MI?

Resmi tatil takviminin belli olmasıyla birlikte özellikle tatil için plan yapan çalışanlar ve öğrenciler 01 Ocak yılbaşı tatilinin 5 (dört) gün olup olmayacağını merak etmeye başladı. 

 

Konu hakkında henüz resmi açıklama gelmemesine karşın 2020 yılbaşı tatilinin 5 gün olması öngörülmüyor. Yani 28 Aralık cumartesi, 29 Aralık pazar, 30 Aralık pazartesi, 31 Aralık salı ve 01 Ocak çarşamba günü için tatil planı yapanlar izin kullanmak zorunda olacak.

RESMİ TATİLLERİ BİRLEŞTİRENLER 44 GÜN TATİL FIRSATI

Yapılan açıklamaya göre, yeni yılda çalışanlar tatillerini birleştirerek 44 gün izin yapabilecek. Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin hafta sonuna denk geleceği 2020 yılında, birleştirme yapabilecekler için 44 gün izin imkanı doğacak.

Dini bayramların dışındaki resmi tatillerin hafta içine denk geleceği belirtilerek çalışanların 13,5 gün izin alarak dilerlerse 44 gün tatil yapabilecekleri öğrenildi.

YORUMLAR 2
  • urfalı mehmet ant. 1 hafta önce Şikayet Et
    gençler fazla tatil hayra alamet degil hem ailelere hemde devlete yazık olur gelecek nesil evlatlarımızı düşünmek zorundayız ...
    Cevapla
  • kanka44 1 hafta önce Şikayet Et
    Üretim lazım eğitim lazım icraat lazım TATİL değil... İnsanımız tembel olamaz. Alıştırmayın tatile...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TBMM'de büyük gerginlik! AK Partili isim iğrenç sözlere sert çıktı
Dev projede sona doğru! Yüzde 85'i tamamlandı