'İmam hatip okulları alınmıyor' iddiasına Bakanlıktan açıklama

MEB ile Arçelik arasında imzalanan "Dijital Kanatlar" projesinin anlaşmasında, "imam hatip okulları seçilmeyecektir" maddesinin yer aldığı iddia edilmişti. Haberlerle ilgili Bakanlıktan açıklama yapıldı.

'İmam hatip okulları alınmıyor' iddiasına Bakanlıktan açıklama
'İmam hatip okulları alınmıyor' iddiasına Bakanlıktan açıklama
GİRİŞ 03.12.2019 19:17 GÜNCELLEME 03.12.2019 19:19
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı ile Arçelik firması arasında imzalanan protokolde, imam hatip okullarına yönelik ayrımcılık yapıldığı iddia edilmişti. 81 ilde 100 ortaokulda başlatılacak projenin anlaşma protokolünde, "İmam hatip okulları seçilmeyecektir" ibaresinin yer aldığı belirtilmişti.

 

MEB, basına yansıyan yansıyan haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“MEB ile Arçelik'in kodlama sınıfları protokolünde ayrımcılık: İmam hatip okulları kesinlikle olmayacak” başlıklı haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 

 

Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz ile Arçelik A.Ş. arasındaki “Dijital Kanatlar” Projesi İş Birliği Anlaşması 25.11.2019 tarihinde imzalanmıştır. Protokol, ilgili Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokulları kapsadığı için yazıda anlaşmanın yol açtığı hukuki sorumluluk gereği  “okul ve öğretmen seçim kriterleri” belirtilmiş olup, hatalı bildirim yapılmaması için dikkat edilecek hususlar bölümünde söz konusu ifadeye verilmiştir. İş birliği protokolleri, tarafı olan genel müdürlüklerin bağlı oldukları okulları kapsamaktadır. 

İmam Hatip Ortaokullarımızın bağlı olduğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün de öğrencilerimize teknolojiyi etkin kullanabilme becerilerinin kazandırılması, nitelikli ortam ve etkinliklerin planlanarak uygulanması adına çok sayıda benzer iş birliği çalışması bulunmaktadır.

Ayrıca, 03.12.2019 tarihi itibariyle söz konusu protokolün kapsamı genişletilerek İmam Hatip Ortaokullarımızın bağlı olduğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün de katılımı sağlanmıştır. 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
öğrenci
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • a.d 2 ay önce Şikayet Et
  Koç grubundan ve ailesinden bu millete fayda gelmez. Onlardan faydalanacak kişiler ve ülkeler bellidir.
  Cevapla
 • Malkoçoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  Bu ne saçmalık hangi hakla sen eğitim öğretimde ayrıcalık yaparsın buna müsaade eden bürokratlardan devletin hesap sorması lazım. Protokolü hazırlayanlar kimler veya kimlerin adamı, tepkilerden sonra ek madde olarak ilave ediliyor ee tamam gönlünüzü aldık daha kurcalamayın der gibi bu ahlaksızlıktı. Eğer koç grubu istediyse derhal anlaşma iptal edilmeli, yok iş güzar MEB personeli ise protokolü hazırlayanların derhal görevden alınmalı kim olursa olsunlar. Bu gibi dinimize düşman olanlara fırsat vermemeliyiz. İmam Hatiplileri dışlamak kimsenin haddine değildir. Bu basit bir olay değil. Hükümet gereğini yapmalı
  Cevapla
 • TURAN 2 ay önce Şikayet Et
  Bizim ülkemizde ne başörtüsü nede inançlı insanların sorunları hala bitmiş değildir.Şu an her türlü ayrımcılığı sinsice yapıyorlar ama en ufak bir güç haline geldiklerinde tüm kinlerini kusup elde edilmiş olan kazanımları ortadan kaldıracaklardır. Bunu da lanet CHP eliyle yapacaklar.ALLAH sonumuzu hayır etsin...
  Cevapla
 • zaza 12 2 ay önce Şikayet Et
  Mevzuat bilmeyen ehil olmayan piyadeler olursa Genel müdürlüklerde böyle sorunlar normaldir
  Cevapla
 • Umur 2 ay önce Şikayet Et
  Allah korusun CHP iktidar olursa ne hale geleceğiz bir düşünün
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Kritik toplantı sonrası Ömer Çelik'ten İdlib resti! Operasyon an meselesi
Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 9 yıl geçti