İstanbul Havalimanı'nda 1.7 ton uyuşturucu ele geçirildi

Gümrük Muhafaza ekiplerinin İstanbul Havalimanı kargo terminalinde gerçekleştirdiği operasyonda 1 ton 700 kilogram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildi.

İstanbul Havalimanı'nda 1.7 ton uyuşturucu ele geçirildi
İstanbul Havalimanı'nda 1.7 ton uyuşturucu ele geçirildi
GİRİŞ 13.12.2019 14:53 GÜNCELLEME 13.12.2019 14:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Türkiye'deki havalimanlarından bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük uyuşturucu yakalamasına imza attı. Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan operasyonda İstanbul Havalimanı Kargo Terminali'nde bulunan eşyalar risk analizinden geçirildi. Bakanlığın bilgi sistemleri üzerinden yapılan çalışmalarda Endonezya'dan getirilerek, ABD'ye gönderilecek bir kargo riskli olarak değerlendirildi.

 

 

KRATOM... YENİ NESİL UYUŞTURUCU

Söz konusu kargo, muhafaza memurlarınca inceleme altına alındı. Şüpheli gönderi, uyuşturucu tespiti konusunda uzman dedektör köpekler ile kontrol edildi. Köpeklerin tepki vermesi üzerine gönderiden numune alınarak, narkotik madde test kitinde analiz yapıldı. Analiz sonucu eşyanın bitki temelli yeni nesil uyuşturuculardan 'kratom' olduğu belirlendi.

Ele geçirilen 1 ton 745 kilogram ağırlığındaki uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 70 milyon lira olduğu öğrenildi.  Yakalanan uyuşturucuya el konulurken konuya ilişkin olarak yürütülen soruşturmanın sürdüğü belirtildi. Gümrük Muhafaza ekiplerince ele geçirilen uyuşturucu maddenin yeni nesil uyuşturuculardan olan kratom maddesi olduğu, bu uyuşturucunun dünyada bugüne kadar sayılı kolluk teşkilatı tarafından yakalandığı, Türkiye'de ise ilk defa Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü birimlerince ele geçirildiği kaydedildi.

YAZDIR
YORUMLAR 2
 • Serdar 2 ay önce Şikayet Et
  Kargoyla yurtdışından parfüm bile getirtemiyoruz. Adamlar tonla uyuşturucu getiriyor. İç bağlantıları araştırılsın.
  Cevapla
 • ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  bunlar bu kadar yuklu uyusturucu getirtmisler bunlarin ya gorunmeyen tarafi ne kadar dir allah bilir . sizi allah bildigi gibi yapsin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Akdeniz'de sular ısınıyor! Fransa savaş gemisi gönderdi 23 Şubat 2020 Günün Önemli Gelişmeleri
Esed’e Rus kalkanı