Deprem sonrası mide bulandıran oyun! Bu kadar da olmaz...

Elazığ ve Malatya'da peş peşe yaşanan şiddetli depremlerde onlarca kişi enkaz altında kalırken, sosyal medya şarlatanları yaşanan trajediyi eğlenceye dönüştürdü. Sahte hesap açan vicdansızlar konum vererek "Enkaz altındayım, yardım edin" şeklinde tweet'ler attı. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu vandalların kimliğini tespit etmek için çalışma başlattı.

Deprem sonrası mide bulandıran oyun! Bu kadar da olmaz...
Deprem sonrası mide bulandıran oyun! Bu kadar da olmaz...
GİRİŞ 25.01.2020 12:33 GÜNCELLEME 25.01.2020 14:34
Bu Habere 267 Yorum Yapılmış

Türkiye, Elazığ ve Malatya‘yı vuran depremin şokunu yaşarken binlerce insan depremzedelere yardımcı olmak için sosyal medya üzerinden iletişime geçti. Kimi adres verip “Gelin bende kalın” dedi, kimi yaşam belirtisi olan enkaz bölgelerinin yerini paylaştı.

 

 

İnsanlıktan nasibini almamış birkaç şeref yoksunu ise twitter’da sahte hesap açıp, “Enkaz altındayım. Yardım edin” şeklinde paylaşımlarda bulundu. 

 

 

Binlerce kişiyi alarma geçiren, hayat kurtarmak için zamanla yarışan ekipleri meşgul eden vicdansızların yaptığı paylaşımların sahte olduğu geç de olsa anlaşıldı. 

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri, yaşanan trajediyi eğlenceye dönüştüren, kamu görevlilerinin işini yapmasını engelleyen, sahte ihbarda bulunan vandalların kimliği tespit etmek için çalışma başlattı.

 

ANKARA'DA HAREKETE GEÇİLDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, sosyal medyada yer alan provokatif paylaşımlara yönelik soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR 267
 • Murat Han 2 ay önce Şikayet Et
  Bunların aldığı nefes haram
  Cevapla
 • Abdullah64 2 ay önce Şikayet Et
  Iman ,Insanı insan eder Belki insanı sultan eder Küfür insanı gayet aciz canavar bir hayvan eder. Bunları bu hale sokan gerçek bu.
  Cevapla
 • TR.43 2 ay önce Şikayet Et
  ibretlik bi ceza verilmeli bunlara ...
  Cevapla
 • 06 ankaralı 2 ay önce Şikayet Et
  Sizin aslında elinize telefon yerine başka birşey vermek lazım
  Cevapla
 • Seli m 06 2 ay önce Şikayet Et
  Öyle yapan adiler inşallah öyle birşey in altında kalırlar ki onları sesini duyuramadan geberir girerler bunları yapanlar inanın damarlarında dolaşan kan türk kanı deyildir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Virüsle boğuşan Batı’da iğrenç akım
İstanbul alarm veriyor! 10 yıldır böylesi görülmedi