Elazığ için 2 milyon TL bağış yapan Cemil Kazancı kimdir ve aslen nerelidir?

TV 8 ekranlarında yayınlanan yardım kampanyası programında 2 milyon TL bağış yapan Cemil Kazancı kimdir? Acun Ilıcalı tarafından Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyaya büyük destek olan ve biyografisi merak edilen Cemil Kazancı aslen nereli ve kaç yaşındadır?

Elazığ için 2 milyon TL bağış yapan Cemil Kazancı kimdir ve aslen nerelidir?
Elazığ için 2 milyon TL bağış yapan Cemil Kazancı kimdir ve aslen nerelidir?
GİRİŞ 29.01.2020 14:06 GÜNCELLEME 29.01.2020 14:06
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye, 6.8 büyüklüğündeki depremle sarsılan Elazığ için tek yürek oldu. Acun Ilıcalı, Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. TV 8 ekranlarında yayınlanan yardım kampanyası programında 2 milyon TL bağış yapan Cemil Kazancı kimdir? sorusu Google üzerinden en çok aranan isim oldu. Çok sayıda ünlü ve zengin ismin yanı sıra birçok vatandaş da kampanyaya katkıda bulundu. Peki kampanyaya büyük destek veren Cemil Kazancı aslen nerelidir? İşte biyografisi

 

 

CEMİL KAZANCI KİMDİR?

Cemil Kazancı 1961 senesinde İstanbul'da dünyaya geldi.  Aslen Rizeli olan Cemil Kazancı, Aksa Enerji ve Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanılığı yapmaktadır.

İlk olarak jeneratör üretim ve satış alanında yöneticilik görevlerinde bulunan Kazancı, daha sonra Grup'un enerji alanındaki faaliyetlerini büyütmek ve elektrik enerjisi üretmek amacıyla, 1997 yılında faaliyete geçen Aksa Enerji'nin kuruluşunda aktif rol almıştır.

 

 

Kazancı Holding ve Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinin yanı sıra, Kazancı Holding ve Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmakta olan Kazancı, Temmuz 2019 tarihinden itibaren Aksa Enerji CEO’su olarak görev yapmaktadır.

TOPLAM NE KADAR PARA TOPLANDI?

Acun Ilıcalı'nın başlattığı yardım kampanyasında 51 milyonun TL bağış toplandı. Acun Ilıcalı'ya SMS mesajı atan Cemil Kazancı ise 2 milyon TL bağışladığını açıkladı. Böylece, programın rekor bağışı Cemil Kazancı'dan gelmiş oldu.

YORUMLAR 3
 • Paşa 3 hafta önce Şikayet Et
  Maşallah Allah daha çok versin nede olsa gönlü zengin eli bol.
  Cevapla
 • Erz 25 3 hafta önce Şikayet Et
  Senet alın gardaş reklam yapmak değil bazıları rakamları telaffuz edip sonra vermiyorlar haberiniz olsun bu aksa sözde Erzurum spora sponsor olmuştu parayı vermedi
  Cevapla
 • İSMAİL 3 hafta önce Şikayet Et
  Allah böyle yardımseverlerin sayısını arttırsın. kazançlarına bereket versin. 1 tl sine 1000 tl versin. allah iman selameti versin.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye-İran sınırında 5,8 şiddetinde yeni deprem
Kilogram değeri 2 milyon dolar... Türkiye üretmeyi başardı şimdi ihraç edilecek