Son dakika: Kritik toplantı sonrası Ömer Çelik'ten İdlib resti! Operasyon an meselesi

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik , Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin bazı milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik, İdlib konusunda "Hazırlıklarımız tamam. Süre dolduğunda TSK görevini yerine getirecektir. Harekete geçmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Putin ile bir araya gelmesi dönüm noktası olabilir" dedi.

GİRİŞ 27.02.2020 15:02 GÜNCELLEME 27.02.2020 15:02
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Ömer Çelik'in açıklamalarında satır başları şu şekilde; 

 


3-4-5 Nisan tarihlerinde Kızılcahamam kampımızı yapacağız. İdlib'de ve Suriye'de her gün ortaya çıkan gelişmeler, terörle mücadelemizin, milli güvenliğimiz için yaptığımız bu operasyonun ne kadar gerekli olduğunu her olayda bir kere daha gösteriyor. 

İdlib'deki kararlılık kesin, tereddütsüz ve tavizsiz bir kararlılıktır. 30 kilometrelik derinlik, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları, sınırımızın dibinde bir terör devletçiğinin kurulmasını engellemek için zaruriydi. Bu terör devletçiği darmadağın edilmiştir.  

Ömer Çelik'ten son dakika İdlib açıklaması!

PYD terör örgütü birbirine zıt güçlerle de Esad güçleriyle bağlantı kurmaya çalışarak amacına ulaşmaya çalışıyor. Herkesin kullanımına uygun bir örgüt. Bu mücadeleyi sınır ötesinde yapmazsak sınırlarımızın içinde yapmak zorunda kalacağız. Aynı zamanda Türkiye’nin taşıdığı yük, son derece yüksektir. Neredeyse bir AB’deki küçük bir ülkenin nüfusunun yarısı kadar misafirimiz var. Ölümden kaçtı insanlar. Ama bundan sonrasını Türkiye’nin kaldıracak bir gücü yoktur.

"SÜRE DOLUNCA TSK ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAK"

Bütün hazırlıklar tamamlanmıştır. Rejimin kendi hattına çekilme süresi dolduğunda TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir. Türkiye’nin kararlılığı kimsenin sorgulayacağı bir karar değildir. 

Ömer Çelik'ten son dakika İdlib açıklaması!

Rejimin, oldubittiyle orada bir durum ortaya çıkarıp, sonrasında 'Buradan geri çekilmem, bu benim güvenliğim için gereklidir' demesi Türkiye açısından kabul edilecek bir durum değildir. Bunu Rusya'nın da kabul etmemesi gerekir, Soçi mutabakatına aykırıdır. Kuşkusuz harekete geçmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Putin ile bir araya gelmesi bir dönüm noktası olacaktır.

28 ŞUBAT YILDÖNÜMÜ

Türk siyasi tarihi için en utanç verici günlerden birisi. Milli iradenin gasp edildiği, silahların millete doğrultmakta tehdit edildiği bir dönem. Siyaset üzerinde vesayet kurulmak istenen bir dönem. Bu siyasi hafızamızda yerini koruyor. Bu utanç verici dönemlerde, 'Türkiye'de huzur ortamını sağlamak', 'Türkiye'de bir takımla mücadele' gibi sözler ifade edilmiştir. Kökü dışarıda bir takım oluşumlar olduğunu ifade etmek gerekir. Her türlü vesayet girişimi demokrasimize düşmandır, milletimize düşmandır. Vesayet güçlerinin arkasında milletimizin birliğini ve beraberliğini sağlama yönündeki sözler yalandır. Vatandaşımızın hayatları çalındı. Kaybedilmemesi gereken bir zaman kaybedildi. 27 Şubat'ta merhum başbakan Necmettin Erbakan hayatını kaybetti. Kendisini rahmetle anıyoruz. Son günlerde 28 Şubattaki vesayet söylemlerini hatırlatır şekilde ortaya çıkanların bunları değerlendirmesi lazım.

KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanımız net açıklamalar yaptı. Yapılan çalışmaları takip ediyoruz. Etrafımızda yeni kaynak ülkeler oluştu. Bakanlığımız en üst düzeyde tedbirler alıyor. 81 ilde kurulan referans hastaneler, sahra hastaneleri bunlar bilim insanlarından oluşan bilim kurulunun tavsiyeleriyle oluşuyor. Wuhan, Kum ve Meşet'ten gelenlere özel karantina uygulaması devam ediyor. Dün bir gazeteci sorumsuzca tweet atıyor. Halbuki termal kamera var. biz tedbirlerimizi alıyoruz. Önemli olan panik virüsüdür. Eksik, yanlış bilgiyle bu çalışmaların içine girenler zarar veriyor. Türkiye'nin aldığı tedbirler en üst düzeydedir. Çalışmalar sürecek. 

SORU-CEVAP

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ: Kesin bir şey söyleyemeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız bu görüşmede Türkiye'nin tezlerini net bir şekilde ortaya koyacaktır. Bize verilen haritalarda arzu ettiğimiz sonuç çıkmadı. Türkiye'ye teklif edilen unsurlar mutabakatlara da aykırıdır. Soçi Mutabakatına aykırı. Harekete geçmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Putin ile bir araya gelmesi dönüm noktası olabilir. 

Ömer Çelik'ten son dakika İdlib açıklaması!

HTS KAYITLARI: FETÖ'cü terör örgütü suikast girişiminde bulunurken, kendilerine nasıl konfor alanı açtığını izah etmemliler. Cumhurbaşkanımız öldürülmek istenmiştir, Külliye, Meclis bombalanmıştır. Bir kişiye konforlu geçiş alanı yaratıldı o CHP Genel Başkanı. Yargı süreci devam ediyor. Bu yargının yetki alanıdır. Yargı süreçleri içinde HTS kayıtları ortaya çıktıkça, bazılarının çok mahçup olacağından eminiz.

PLANLI GÖRÜŞME VAR MI?: İki taraf da uygun tarih çalışır. Yakın zamanda bu görüşmenin olması, atılacak adımın kesinleşmesi gerekir. Şöyle bir tablo çıkıyor; rejim mutabakatları ihlal eder şekilde girmemesi gereken bölgelere girdi. Buradan çekilmem diyorsa Türkiye bunu kabul etmiyor. Bize sunulan fiilin durumun kabul edilmesi. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Geri çekilmezse, Türkiye rejimi o ateşkes hattına geri götürecektir. Görüşmeye ilişkin tarih çalışılır. Görüşmenin gerçekleşmesini bekliyoruz.

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Yorumcu baba 1 ay önce Şikayet Et
  33 şehitle süremi kaldı
  Cevapla
 • Yakub 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye kesinlikle Iran ve Rusya yı silmeli çünkü bu iki ülke Türkiye'yi büyük savaşa sokma peşinde. Abileri Israil Abd ve Avrupa nın izindeler. Türkiye'miz Muhammed Ordusudur. Yaşasın Islam Ordusu. Kahrolsun küfür orduları. Zafer Müslümanca inananlarındır.
  Cevapla
 • ahmed 1 ay önce Şikayet Et
  gazamız mübarek olsun.Şehitlerimize Allah.tan rahmet diliyorum..
  Cevapla
 • Bilmeyen 1 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle havadan Suriye'de müdahale gerek
  Cevapla
 • Bir Dost 1 ay önce Şikayet Et
  Rusya bize hava sahasını kapadı ondan sıkıntı çekiyoruz zaten
  Cevapla
 • Üretelim 1 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun hükümetimizin büyük çalışmaları ile ilerleyen devlet savunma sanayi kuruluşlarımızla özel sektör savunma sanayi kuruluşlarımızla üniversitelerimizin savunma sanayi ile ilgili bölümlerinin çalışmalarıyla milli yerli üretenlerimizden. Milli yerli savunma sanayi teknolojimizde düşmanın uçuşa kapattığı hava sahası sistemlerini etkisizleştirerek uçuşa açık hale getirecek karşı hava savunma sistemlerimizi üretelim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kabe ve çevresinde koronavirüs önlemleri
Reuters dünyaya duyurdu: Koronavirüsü Çin'e Harvard profesörü mü sattı?