Jandarma uzman erbaş alımı yapacak

Jandarma Genel Komutanlığının bağlı birliklerinde istihdam edilmek üzere komando branşında uzman erbaş alınacağı bildirildi. İşte aranan şartlar:

Jandarma uzman erbaş alımı yapacak
Jandarma uzman erbaş alımı yapacak
GİRİŞ 02.12.2008 14:47 GÜNCELLEME 02.12.2008 14:47

Jandarma Genel Komutanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adayların en az 8 yıllık ilköğretim/ortaokul veya dengi okul mezunu olmaları ve müracaat tarihi itibariyle (2 Ocak 2009) 26 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor.

Adaylar, Komutanlığın internet sayfasını ''www.jandarma.tsk.tr'' inceleyerek, örneğine uygun istenen belgeleri eksiksiz olarak PTT veya kargo ile yada şahsen en geç 2 Şubat 2009 günü mesai bitimine kadar ''Jandarma Okullar Komutanlığı Uzman Erbaş Kayıt-Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/Ankara'' adresinde bulunduracaklar.

Başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sınava girecekleri tarih, saat ve salon isimleri 16 Şubat 2009 tarihinden itibaren internet adresinden yayımlanacak.

Yazılı sınav 21 Şubat 2009 tarihinde ''Jandarma Okullar Komutanlığı Beytepe/Ankara'' adresinde yapılacak. Sonuçlar aynı gün saat 19.00'a kadar ''www.jandarma.tsk.tr'' internet adresinden duyurulacak.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar 22-27 Şubat 2009 tarihleri arasında ön sağlık, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testi ile mülakat sınavına tabi tutulacaklar.

Kimin hangi tarihte teste tabi tutulacağı, yazılı sınav sonuçları ile birlikte sadece internet adresinden duyurulacak.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • osman_aga99 9 yıl önce Şikayet Et
  Uzmanlık çok zordur. Çünkü askerin 15 ay çektiği eziyeti sen sözleşmenin uzunluğu kadar çekersin. Komutanlar adam yerine koymaz. Allah kolaylık versin uzmanlara
  Cevapla
 • ali bozkurt 9 yıl önce Şikayet Et
  ????. ben askere gitmedim ertelemedim de ama bu sene gidicem inşallah bu sınava girme şansım varmı acaba? bilen varsa cevap yazarsanız çok sevinirim.
  Cevapla
 • kerem yıldız 9 yıl önce Şikayet Et
  fatih kardeş. Senin bu sınava girmen için en az 9 aylık asker olman gerekir yanlız yada askeriyeden verilecek izne bakar. Yani askerlik yapacaksız daha sonra sınava gireceksin.
  Cevapla
 • oktay 9 yıl önce Şikayet Et
  evet kardeş. kardeşim sen başvurabilirsin....heyecanlanma inş girersin....
  Cevapla
 • fatih kartal 9 yıl önce Şikayet Et
  bilen varsa yardım etsin lütfen. 86 dogumluyum ve askerlıgımı daha yapmadım ben muracaat edebılıyor muyum bılne var mı sımdıden tesekkurler...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'ye petrol mesajı: İş birliğine hazırız
ABD'de saklanıyordu! Tonlarca altın Türkiye'ye getirildi