Ümraniye'de ele geçen bombalar

Ergenekon operasyonunda Ümraniye'de el konulduktan bir gün sonra imha edildiği belirtilen el bombalarının imha öncesi ve sonrası fotoğrafları.

Ümraniye'de ele geçen bombalar
Ümraniye'de ele geçen bombalar
GİRİŞ 02.02.2009 23:00 GÜNCELLEME 02.02.2009 23:00
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ergenekon soruşturmasının başlamasına yol açan Ümraniye'deki 27 adet el bombasının fotoğrafları dava dosyasına ulaştı.

20 Ekim 2008 tarihinde başlayan Ergenekon davasında bazı sanıklar ve avukatları, Ümraniye'de ele geçirilen el bombalarının fotoğraf ve görüntülerinin imha edilmeden önce, imha edilirken ve imha edildikten sonraki fotoğraf ve görüntülerinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden talep etmişlerdi.

 Mahkeme heyeti, daha önce talebi kabul etmiş ve konuya ilişkin emniyet müdürlüğüne yazı yazmıştı. Talep doğrultusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden el bombalarının imha edilmeden önce ve imha edildikten sonraki
fotoğrafları, iki klasör şeklinde dava dosyasına gönderildi.
Dava dosyasında yer alan fotoğraflar, daha sonra sanık ve avukatlarına dağıtıldı.

KAYNAK: CİHAN-İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • tankoy oytun 10 yıl önce Şikayet Et
  bunlar bomba...bomba...hıyar değil.... bir el bombası maksimum kaç kişiyi öldürebilir.bence 50 kişiye kadar.sadece biri.uzman olan varsa daha detaylı açıklasın.g3 ise bir km uzaklıktan adamı indirir.av tüfeği yada pompalı değil.top bu top.pompalının yanında...nerde bir sivilde görülmüş yivli setli silah...devletin maaşlı görevlisi güvenlikte görevde gecikmesi bile katilliktir.ondan gerisini sen düşün.kedinin boynuna ciğer asmışız yıllarca.devleti güveni sarsanlar bitirmiştir.sahibi olması gerekenler.bu iktidarsa allahın bir lutfu oldu...teşekkür
  Cevapla
 • halil ibrahim Türkmen 10 yıl önce Şikayet Et
  Kazılardan Çıkan Bombalar2. Evet yine şaşırtıcı olan şey cephanelik diye adlandırılan yerlerden birkaç mühimmat dışında çok fazla şey çıkmıyor! acaba bu bir uydurmaca mı diye düşünmüyor değilim acaba 3-5 bomba ve bir kaç bin M-3 mermisi ile mi darbe yapacaklardı merak ediyorum doğrusu. fakat diğer taraftan göz altına alınan isimlere bakıyorum hiç birisi hırlı(sağlam,dürüst) adamlar değiller. Bu ergenekon diye adlandırılan şey halen tam manası ile ortaya çıkartılmış değil bence fakat bundan yıllar sonra herşeyin iç yüzünü göreceğiz!!
  Cevapla
 • halil ibrahim Türkmen 10 yıl önce Şikayet Et
  Kazılardan Çıkan Bombalar. bilmem dikkatinizi hiç çektimi fakat çıkan bombalar hep şu şekilde dile geldi medya tarafrından.. bugun malum yerde kazı yapldı şu kadar el bombası şu kadar cephane çıktı diye.. acaba ne zaman koyulmuş bu bombalar sanki son 4-5 gün içerisinde koyulmuş gibi bombalar gıcır gıcır tertemiz bu toprakta 1 hafta dahi kalmamış bombalara benziyor.. birde kazı öncesi ve sonrası sadece TRT orada oluyor özel kanallar orada görüntü alamıyor neden? ve yine cephanelik diye nitelendirilen yerlerden çok az mühimmat çıkıyor?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye, Rusya ve İran'dan ortak açıklama: ABD'nin kararını kınıyoruz
Macron Schengen'i tartışmaya açtı!