Kayseri'de vatandaşa tramvay dersi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yakında hizmete girmesi beklenen raylı sistemin vatandaşların yakından tanıması ve uyum sağlaması için çalışmalar sürüyor.

Kayseri'de vatandaşa tramvay dersi
Kayseri'de vatandaşa tramvay dersi
GİRİŞ 17.03.2009 23:22 GÜNCELLEME 17.03.2009 23:22
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bu kapsamda halen test sürüşleri devam eden raylı sisteme, vatandaşların ve öğrencilerin adaptasyonunu sağlamak amacıyla çeşitli broşürler dağıtılıyor, toplu brifingler veriyor.

Mehmet Kemal Dedeman İlköğretim Okulu öğrencilerine de bugün uygulamalı raylı sistem eğitimi verildi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından raylı sistem tanıtımı, araçlara biniş ve iniş ile güvenlik önlemlerini kapsayan uygulamalı olarak anlatıldı. Raylı Sistem araçlarına ilk kez binen öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları gözlendi. Raylı sistemin şehirdeki ulaşım kalitesini yükselteceğini belirten öğrenciler, kendilerine verilen eğitimle daha güvenli yolculuk yapacaklarını dile getirdi.

Öte yandan raylı sistemin araçlarının tanıtımına katılan öğrenciler ve öğretmenleri Kadir Has Stadyumu'nu da gezdi. Stat yetkililerinin özel ilgi gösterdiği miniklere, stadın bölümleri tek tek gezdirildi. Meraklı gözlerle etraflarını inceleyen minikler, sordukları sorularla şaşırtırken, merak ettikleri konularda kendilerine bilgi verildi.

KAYNAK: (CİHAN)
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • MFK 10 yıl önce Şikayet Et
    yazık. zeytiburnu-kabataş tramwayına bi binsinler bakalım bir daha binecekler mi... heyecanlıymış... yazık...!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan Suriyeli yalanına sert cevap!
Devlet Bahçeli'den net İstanbul mesajı