Prof. Dr. Haberal tahliye mi ediliyor?

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın yarın tahliye edileceğine ilişkin bugün iki gazetede yer alan haberlere cevap geldi.

 • GİRİŞ07.06.2009 21:33
 • GÜNCELLEME07.06.2009 21:33
Prof. Dr. Haberal tahliye mi ediliyor?
Prof. Dr. Haberal’ın avukatları ANKA’ya yaptığı açıklamada, “Bugün Star ve Anadolu’da Vakit gazetelerinde, tahliye talebi ile mahkemeye başvurulduğu, Pazartesi günüde söz konusu mahkemeden tahliye kararının çıkacağına ilişkin haberler yer almıştır. Bizim hiçbir mahkemeye tahliye talebi ile ilgili başvurumuz bulunmaktadır” dedi.

Prof. Dr. Haberal’ın avukatları, bu tür haberlerin mahkemeyi baskı altına almayı hedeflendiği belirterek, şöyle dediler:
“Bu haberlerin nedeni mahkemeyi baskı altına almak ve mahkeme karalarını etkilemek, ayrıca kamuoyunda baskı oluşturma isteğinden ibarettir. Kaldı ki haberler tamamen yalan olup bahsettikleri gibi bir başvuru bulunmamaktadır. Bu tip yayınları yapan kuruluşlar ile ilgili her türlü hukuki işlem yapılacaktır” (ANKA)

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar2

 • aydın vatandaş 8 yıl önce Şikayet Et
  Haberal Herşeyin bir Bedeli var. Haberal ben senden şunu beklerdim bu işlere bulaşmaman neyin eksik güzel bir mesleğin birmilyar dolar üstü paran bilimle uğraşsaydın hastahaneleri geliştirmekle ama bir bedel ödüyorsun bu paraların gelirlerin kaynagı yargılamak değil niyetim varlık düşmanı değilim duam Allah düşmanıma cok para versin ki sayarken beni unutsun yapmayın bu güzel ülkeye demokrasiden yana olun kim gelirse saygı duyup tahammül edelim başka yolu yok bırakın gelişimin önünde durmayı yakışmıyor Bedelini adam gibi ödeyin ?
  Cevapla
 • muhammed erkal 8 yıl önce Şikayet Et
  başkent üniversitesi kimdir?. bu başkent üniversitesinin bir icraatı varmı? bir tane çivi çakmadılar bu memlekete, bir de çete kuruyor beyefendi...oh ne ala memleket...
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat