Emine Şenlikoğlu dandik tesettüre çattı VİDEO

Yazar Emine Şenlikoğlu, tesettür firmalarına fena çattı. Şenlikoğlu "Tesettür kalmadı. Para uğruna vurdular İslam'ı, Allah'a nasıl hesap verecekler." derken "Dandik örtünme tesettür değildir.” dedi

Emine Şenlikoğlu dandik tesettüre çattı VİDEO
Emine Şenlikoğlu dandik tesettüre çattı VİDEO
GİRİŞ 21.08.2010 12:00 GÜNCELLEME 21.08.2010 12:00

Özlem Yılmaz'ın haberi

İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine ŞenlikOğlu tesettür firmalarını yerden yere vurdu:

“Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler”

GUATR ameliyatı geçirdikten sonra 1.5 yıl Belçika’da tedavi gören ve romanları için araştırmalar yapan İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu, Türkiye’ye döner dönmez Habertürk Gazetesi’ne konuştu. Şenlikoğlu’nun eleştiri oklarından bu kez tesettür firmaları nasibini aldı.

‘MADEM ÖYLE KAPANMA’

Çarşaf giyen 57 yaşındaki Şenlikoğlu, “Bir dönemMüslüman kesimtarafından da hakarete uğradım. Televizyona çarşafımla çıkmamı yadırgadılar. Çarşaf nedeniyle görüntüm bozukmuş.

Oysa şu an İslami tesettür diye bir şey kalmadı, mahvettiler. Dandik dandik örtünürlerse bu tesettür değildir” diye konuştu.

Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “O kadar daracık giyinen tesettürlüler var ki. Dar giyeceksen başını kapatma, tümvücut hatların ortada. ‘Ne yapalım bulamıyoruz’ diyorlar.

Mağaza sahipleri Allah’a nasıl hesap verecek. Para kazanmak uğruna, tesettürle vurdular İslam’ı. Demek ki tesettüre girenler de bozulmaya hazırmış.

Yüzünde bir kilo boya, daracık bir kıyafet, üstünde dize kadar tunik. Zaten tesettür değil ki onunkisi. ‘Mecburmu bırakıyorlar seni’ diye soruyorum.

Kimisi ‘Ben daha yeni kapandım’ diyor,mahcup oluyorum. Kimisi ‘Bu da tesettür’ diyor. İslam’da çarşaf şart değil, ancak giysin bol olacak, hatları belli etmeyecek.”

 

YORUMLAR 224
 • oguzhan 7 yıl önce Şikayet Et
  Şenlikoğluna yürekten katılıyorum.... dandik tesettüre bir örnek vermek gerekirse yazarınız Feride(nam-ı diğer Esra Elönü)nin çaputları...
  Cevapla
 • 42KONYA42 7 yıl önce Şikayet Et
  dandik örtünme. çok haklısınız, dandik örtünme tesettür değildir, zaten ona da tesettür demiyorlar, türban diyorlar. Sanki türbanın geldiği dilde tesettür varmış gibi.
  Cevapla
 • zek gir 7 yıl önce Şikayet Et
  sonuna kadar haklı... kadınlar giyinirken üst ALLAH diyor alt tarafı Ya Allah .... diyor :)) ablamız cok doğru tesbiti yakalamış . ALLAH razı olsun...
  Cevapla
 • ali 7 yıl önce Şikayet Et
  Yaşayış mı? İnanış mı?. tesettür genel anlamda vücudumuzu kapatmak özel analamda ise vücudu belli etmeycek sekilde kapanmaktır. emine abalamız sivri dilini yine konuşturmuş.Söyledikleri akla mantığa ve dinin emrettiklerine uygun sözler.ablamız dinimizin emrettiklerini bize emrediyor, nasıl yaşamamız gerektiğini dile getiriyor. Fakat insanlarımızın atladığı temel nokta ise yaşadıklarımıza inanmamızdır. bu nedenle kitap sünnet, örenek hayatlar nasıl merediyor. ona göre yaşamalıyız.
  Cevapla
 • yusuf yıldız 7 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar &quotKonu" EMİNE ŞENLİKOĞLU değildir.. Bazı arkadaşlar olayı özünden uzaklaştırmak için Emine Şenlikoğluna çatmış.Emine hanım bir yarayı deşmiştir, konu onun şahsıyla alakalı değildir.Konu İslam Ümmetinin kanayan yarasıdır.İslam Ümmeti diyorum çünki Arap ülkeleri dahil tesettürde büyük bir dejenerasyon yaşanıyor son yıllarda.Maksat Üzüm yemektir Bağcıyı Dövmek değil.Lütfen Bağcıyı dövmek için elimizdeki üzümlerden olmayalım... Vesselam.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu'da müjdeyi verdi
Erdoğan talimat verdi! Askerlikte yeni model